Rozmaitości

Wybierasz narożnik kuchenny? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

InfoGdansk
28 czerwca, 2022

Zależy Ci na funkcjonalnym meblu w kuchni, który pomieści całą rodzinę, znajomych, a nawet zbłąkanego przybysza? Jeśli tak, narożnik kuchenny jest odpowiednim rozwiązaniem. Czytaj dalej i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czym charakteryzuje się narożnik kuchenny?

Narożnik kuchenny to jeden z mebli, który cieszy się szczególną popularnością, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Znajduje miejsce m.in. w pomieszczeniach o nietypowym ułożeniu, jak i również w kuchniach o ograniczonym metrażu. Uwagę zwraca jego forma. Sprawia, że mebel otacza stół z każdej strony. Co ważne, z powodzeniem pomieści więcej osób, aniżeli standardowe krzesła. Wobec tego stanowi odpowiednie rozwiązanie dla większych rodzin.

Funkcjonalność to jedna strona medalu. Nie można zapominać o aspektach wizualnych. Narożnik jest w stanie wkomponować się w każdą aranżację. To ze względu na kolorystyczne zróżnicowanie. Dla przykładu biały wariant to dobry wybór dla aranżacji skandynawskiej lub loftowej. Z łatwością znajdziesz też właściwy rodzaj dla kompozycji rustykalnej bądź klasycznej.

Jak wybrać odpowiedni narożnik kuchenny?

Aby narożnik kuchenny był w pełni udaną inwestycją, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Przede wszystkim liczy się jego rozmiar dopasowany do wielkości kuchni. Mając do czynienia z pokaźnym wnętrzem, swoboda wyboru staje się znacznie większa. Pewne problemy sprawia zaś ograniczony metraż. Wówczas należy postawić na mebel choćby z mniejszą ławą. 

Pamiętaj też o materiale, z jakiego jest wykonany narożnik. Wyróżnić można m.in. skórę lub tkaninę tapicerowaną. Pierwsza to symbol elegancji oraz ponadczasowości. Druga odróżnia się mnogością kolorów i wzorów. Ostateczny wybór zależy wyłącznie od własnych preferencji.

Jeśli szykujesz się do meblowania kuchni i chcesz umiejscowić w niej narożnik kuchenny, sprawdź ofertę https://martimeble.pl/17-narozniki-kuchenne. W bogatym asortymencie odnajdziesz odpowiedni mebel dopasowany jednakowo do charakterystyki wnętrza oraz indywidualnego gustu.