Rozmaitości

Czy meble ze stali nierdzewnej sprawdzą się w gastronomii?

InfoGdansk
31 grudnia, 2021

Podstawą dobrego funkcjonowania każdego lokalu gastronomicznego jest jego profesjonalne wyposażenie. Jakie meble i urządzenia najlepiej podołają wymagającym zadaniom w lokalach gastronomicznych? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie to przeczytaj kolejne akapity, a poznasz kilka ciekawych informacji na temat gastronomicznych mebli ze stali nierdzewnej.

Czym meble gastronomiczne różnią się od mebli kuchennych?

Różnice w zastosowaniu mebli gastronomicznych w porównaniu do mebli kuchennych są ogromne. Meble gastronomiczne przede wszystkim powinny cechować się dużą wytrzymałością oraz funkcjonalnością, ponieważ są w ciągłej eksploatacji. Powinny być również łatwe w czyszczeniu oraz odporne na wysoką temperaturę. Wszystkie te zalety posiadają meble ze stali nierdzewnej, które stanowią idealne wyposażenie gastronomii w przemyśle spożywczym. Meble w profesjonalnej gastronomii muszą być dostosowane do wymogów BHP oraz zgodne ze standardami unijnymi. Szeroki wybór mebli ze stali nierdzewnej dostępny jest na gastroprodukt.pl/meble-gastronomiczne. Znajdziesz tam meble najwyższej jakości ze stali nierdzewnej, dzięki którym Twoje dania będą wyśmienite, a Twoi klienci zadowoleni. Meble kuchenne w przeciwieństwie do gastronomicznych to produkty, które wybiera się według indywidualnych potrzeb dostosowanych do wnętrza i gustu ich odbiorcy. Używanie mebli kuchennych nie jest tak intensywne i częste jak w przypadku mebli używanych w gastronomii, ponieważ dedykowane są do użytku domowego. Meble kuchenne wykonywane są z płyty laminowanej lub drewna w najróżniejszych kolorach. Podsumowując meble gastronomiczne przeznaczone są do użytku komercyjnego, natomiast meble kuchenne do kuchni domowej.

Taboret gastronomiczny gazowy

Taboret gastronomiczny gazowy.

Gdzie używane są meble nierdzewne?

Stal nierdzewna w gastronomii pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ wykonuje się z niej niezbędne meble takie jak stoły gastronomiczne, zlewy, półki, szafki, regały, wózki kelnerskie, okapy gastronomiczne i szereg innych sprzętów. Każda profesjonalna kuchnia gastronomiczna prawie w całości skonstruowana jest z mebli i urządzeń ze stali nierdzewnej. Dzięki jej zastosowaniu możesz łatwo utrzymać w czystości kuchnię, co jest bardzo istotne przy robieniu jedzenia i sprzedawaniu żywności. Stal nierdzewna odporna jest na korozję oraz wysokie temperatury, jest również bardzo trwałym materiałem, który łatwo nie ulega uszkodzeniom, a to w profesjonalnej gastronomii jest niebywale istotne. Kuchnia wykonana ze stali nierdzewnej gwarantuje estetyczny i nowoczesny design. Meble ze stali nierdzewnej są lekkie, dzięki czemu możesz szybko i sprawnie przeorganizować kuchnię zawsze wtedy kiedy tego potrzebujesz. Dzięki szerokiemu zastosowaniu i wielu zaletom meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej to rewelacyjne produkty najwyższej jakości przystosowane dla restauracji, stołówek, firm cateringowych itp. Meble ze stali nierdzewnej zastosowanie mają również w placówkach medycznych czy zapleczach socjalnych.

Meble ze stali nierdzewnej – frytownica gastronomic niezbędnym wyposażeniem każdej jadłodajni

Frytkownica gastronomiczna to obowiązkowy sprzęt każdego punktu gastronomicznego typu fast food, baru czy jadłodajni. Frytkownica to urządzenie które służy do szybkiego przygotowania frytek, dań z kurczaka typu: nuggetsy, ryby i tego typu dań. Wybierając odpowiednią frytkownicę zwróć uwagę na materiał z jakiego została wykonana, na jej rozmiar oraz moc. Duży wybór frytkownic do każdego lokalu gastronomicznego oferuje gastroprodukt.pl/frytownica-gastronomiczna. Znajdziesz tam profesjonalne frytkownice na przykład takie, które posiadają jeden wyjmowany pojemnik lub dwa pojemniki, przyłącze gazowe lub elektryczne o różnej mocy. Praca dzięki takiemu profesjonalnemu sprzętowi będzie przyjemna i efektywna. W ofercie dostajesz serwis gwarancyjny zakupionego sprzętu dostępny na terenie całej Polski.

Frytkownica gastronomiczna.

Frytkownica gastronomiczna.

Dlaczego w meblach gastronomicznych potrzebna jest obudowa wykonana ze stali nierdzewnej?

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej mają zastosowanie w lokalach gastronomicznych na całym świecie. Ich wysoka funkcjonalność i odporność powoduje, że są niezastąpione w każdej kuchni gastronomicznej. Meble obudowane stalą nierdzewną są bardzo wytrzymałe, przez co będą służyły Ci bardzo długo. Jednym z takich urządzeń jest taboret gazowy ze stali nierdzewnej, taki jak na stronie gastroprodukt.pl/taboret-gazowy. Taboret dzięki wykonaniu ze stali jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Stal odporna jest na wysokie temperatury, przez co nie musisz się obawiać, że się przypali. Stal odporna jest również na wilgoć, dlatego nie ma obaw, że Twoje meble się rozmiękną lub spęcznieją. Stal posiada wiele zalet, co czyni ją bardzo uniwersalnym materiałem wykorzystywanym z powodzeniem w gastronomii czy innych miejscach. Dlatego chcąc odpowiednio wyposażyć swój punkt gastronomiczny zaopatrz się w dobry sprzęt oraz meble z wysokojakościowych materiałów ze stali nierdzewnej, a to na pewno przełoży się na jakość przygotowywanego jedzenia oraz zadowolenie klientów. Takie meble to nieodzowny element każdej profesjonalnej gastronomii.