Imprezy

Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury

InfoGdansk
23 maja, 2024

Zapowiada się zacięta rywalizacja! Zbliżają się Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury!

Osiem załóg zmierzy się w XIV edycji Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Coroczne wydarzenie rozgrywane na wodach Motławy przyciąga nie tylko entuzjastów kultury i sztuki, ale także miłośników sportów wodnych i rywalizacji.

Mieszkańcy Gdańska i turyści z zapartym tchem dopingują ścigające się osady. W tym roku zawody zostaną rozegrane 24 maja. Pierwsze starty zaplanowano na godz. 16.00.

Regaty Smoczych Łodzi – siła w wodzie!

Na starcie tegorocznych zawodów zobaczymy: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Hevelianum, Akwarium Gdyńskie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum II Wojny Światowej. Dwudziestoosobowe załogi rywalizują na dystansie ok. 250 metrów. Start zlokalizowany jest przy Hotelu Hilton, a meta na wysokości Żurawia. W wyścigach eliminacyjnych brany jest pod uwagę najlepszy czas. W wyścigach finałowych pozwoli on wytypować cztery najlepsze drużyny.

Rodzinny piknik towarzyszący

Biuro zawodów i „strefa kibica”, z możliwością zakupu posiłku, zlokalizowane zostaną na nabrzeżu Ołowianki, przy Narodowym Muzeum Morskim; tam też nastąpi dekoracja zwycięzców. Impreza tradycyjnie uświetnia obchody Europejskiego Dnia Morza oraz Dnia Muzealnika. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, które jest gospodarzem regat, zaprasza wszystkich do wspólnego kibicowania i świętowania tego wyjątkowego dnia. Zapowiada się świetna atmosfera oraz okazja do integracji z pracownikami instytucji kultury.

Niech wygra najlepszy!

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, które równocześnie jest patronem i mecenasem regat. Jak co roku w przygotowaniu wydarzenia pomaga Morski Robotniczy Klub Sportowy w Gdańsku pod przewodnictwem Prezesa – Włodzimierza Schmidta. Sekcja Łodzi Smoczych Klubu zapewnia sprzęt oraz fachową obsługę podczas wyścigów, pomaga też w profesjonalnym przygotowaniu do zawodów. Patronat medialny nad XIV Regatami Smoczych Łodzi Instytucji Kultury objęło Radio Gdańsk, TVP Gdańsk oraz portal Trójmiasto.pl.

 

Zobacz też – Słoik plastikowy: zastosowania i zalety w porównaniu do szklanych

 

XIV Regaty Smoczych Łodzi – harmonogram 

 Wyścig nr 1.  godz. 16.20

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W GDAŃSKU  – HEVELIANUM

Wyścig nr 2. godz. 16.40

 AKWARIUM GDYŃSKIE – NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

Wyścig nr 3. godz. 17.00

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ – MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU

Wyścig nr 4. godz. 17.20

 MUZEUM NARODOWE W GDAŃSKU – MUZEUM GDAŃSKA

Wyścigi finałowe będą rozgrywane od godz. 17.40.