Rozrywka

Rejs Sopot-Hel

InfoGdansk
13 sierpnia, 2017
Trasę obsługują statki Żeglugi Gdańskiej
Zdjęcie: Trasę obsługują statki Żeglugi Gdańskiej

Statek odpływa z przystani przy sopockim molo, dlatego bilety są sprzedawane razem z wejściówkami na ten najdłuższy drewniany spacerowy pomost w Europie. Niemałą atrakcją jest już samo przejście przez zabytkowy obiekt, po stronie lewej widać fantastycznie zarysowany Klif Orłowski, po drugiej obszary gdańskiego Portu Północnego. Efektownie prezentują się jachty i łodzie zacumowane w sopockiej marinie.

Rejs z Sopotu do Helu

Rejs trwa 90 minut, statek płynie przez akwen Zatoki Gdańskiej. Z pokładu warto popatrzeć na sopocką panoramę z pasem złotych plaż, bryłą Grand Hotelu czy zabytkowego Zakładu Balneologicznego. Rejs jest też ciekawą alternatywą wobec wyprawy samochodowej, w sezonie letnim Półwysep Helski jest oblężony przez zmotoryzowanych turystów i przejazd może okazać się wielogodzinną epopeją…

A Hel… To niezwykłe połączenie walorów przyrodniczych i historycznych. Na pewno warto odwiedzić helskie Fokarium i przejść się na kraniec półwyspu. Przy ulicy Wiejskiej mnóstwo smażalni i innego rodzaju gastronomicznych lokali.

Poniżej spis najważniejszych helskich atrakcji:

Fokarium
Cypel Helski
Muzeum Obrony Wybrzeża
Park Wydmowy
Dom Morświna
Wystawa Pojazdów Militarnych
Rejs dookoła cypla

Powrót statkiem do Sopotu lub Gdyni, inną możliwością przejazd pociągiem – kolejowa trasa przez półwysep bardzo ciekawa i malownicza.

INFORMACJE
Rejsy w miesiącach wakacyjnych
Czas trwania: 90 minut
Przystań przy sopockim molo
Armator: Żegluga Gdańska sp. z o.o.
Szczegóły: www.zegluga.pl