Niedaleko

Rejs dookoła cypla helskiego

InfoGdansk
3 lipca, 2017
Cpt. Morgan na helskich wodach
Zdjęcie: Cpt. Morgan na helskich wodach

Przez kilka powojennych dekad koniec helskiego półwyspu nie był turystycznie udostępniany, w tym obszarze funkcjonowały jednostki wojskowe, teren był uznawany za kluczowy w obronnym systemie polskiego Wybrzeża. W połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia wojskowe rygory i ograniczenia zostały wreszcie zniesione, a senne do tej pory miasteczko szybko odczuło przyrost turystycznego zainteresowania. Atrakcji nie brakuje, wśród nich ciekawe propozycje rejsów po okolicznych akwenach.

W ofercie rejsy wycieczkowe, wyprawy nurkowe , wędkarskie i wiele innych. Sporym zainteresowaniem cieszą się rejsy dookoła helskiego cypla. Podczas godzinnej przejażdżki podziwiać można helską panoramę, zobaczyć z bliska wraki okrętów, a z daleka letnią rezydencję Prezydenta Rzeczypospolitej. W morski bezkres malowniczo wcina się kraniec półwyspu, często z rozpędu i zupełnie niewłaściwie określany jako najdalej na północ wysunięty fragment Polski. Przy dobrej pogodzie i przejrzystości powietrza widać nawet Mierzeję Wiślaną z latarnią w Krynicy Morskiej.

Rejsy w Helu – wybór statków

Cpt. Morgan
Charakterystyczna i całkowicie drewniana jednostka powstała w 1949 roku. Stateczek został doskonale dostosowany do krótszych i dłuższych wypraw nurkowych i wędkarskich. Na statku wygodne zaplecze mieszkalne z kuchniami i łazienkami.

Ocean
Jednostka zupełnie odmienna od opisanej powyżej, to dawny holownik produkcji radzieckiej. Po modernizacji wygodny i chętnie odwiedzany przez turystów.

Katamaran spacerowy Kinga
Statek z wielką i i bogato przeszkloną kabina, zatem podczas rejsu widoki szczególnie efektowne …