Informacje

Praktyczne sposoby na szybką sprzedaż auta

InfoGdansk
29 kwietnia, 2021
Zdjęcie: Zdjęcia do sprzedaży samochodu.

Zdjęcia pojazdu

Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu. Powinniśmy zadbać o dobre zdjęcia. Jak radzi Pan Bartosz z auto-skup24.pl, w Gdańsku mamy wiele pięknych miejsc, gdzie możemy pojechać i zrobić zdjęcia. Samochód powinien być umyty, odkurzony i posprzątany również w środku. Warto zadbać o dobre światło. Pamiętajmy, aby nie robić zdjęć pod słońce! Zdjęcie powinno być ładnie wykadrowane i zrobione tak, aby nie ucinać nigdzie pojazdu. Zdjęć powinno być kilka na zewnątrz i w środku tak żeby kupujący wiedział na co się decyduje. Jeżeli w samochodzie są jakieś wgniotki czy inne wady wizualne koniecznie to pokażmy. 

Opis samochodu

Drugą ważną sprawą jest opis. Warto napisać o samochodzie jak najwięcej. Kiedy były robione wymiany części, jaki jest stan techniczny samochodu i inne ważne szczegóły. Powinniśmy jasno i szczerze napisać w jakim jest on stanie. Jeżeli mamy taką wiedzę to możemy też napisać o jego historii, wstawić numer Vin, bądź opisać historię wypadkową o ile taka oczywiście była. Możemy też dodać na jakim jeździ oleju, bądź o ważności butli LPG o ile taką mamy. Jeżeli nie mamy numeru Vin to powinniśmy opisać wyposażenie samochodu. 

Gdy zależy Ci na czasie

Wiele osób jest tak zapracowanych, że nie ma czasu na cały proces sprzedaży auta samodzielnie, który potrafi ciągnąć się miesiącami. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj skorzystanie z usług zaufanego skupu aut w Gdańsku. Skup BART posiada formularz sprzedaży samochodu, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można uzyskać wycenę naszego samochodu.

Sprzedaż samochodu auto-skup24.pl Gdańsk

Sprzedaż samochodu auto-skup24.pl Gdańsk

Jaką cenę zaoferować?

Trzecim ważnym kryterium jest cena. Przed wystawieniem samochodu na aukcje, dobrze jest się zorientować ile średnio kosztuje nasz model, w podobnym roczniku i wyposażeniu. Oczywiście cena może się różnić, w zależności od stanu technicznego, wizualnego czy wyposażenia. Za wysoka cena będzie odstraszać potencjalnych kupców i nasz pojazd może stać miesiącami, za niska cena zaś sugeruje, że coś jest z nim nie tak. Warto więc dać średnią cenę rynkową. Możemy też ustalić trochę wyższy pułap i napisać, że cena jest do negocjacji. Sprzedający będzie zadowolony z ceny, a kupujący będzie uważał, że wynegocjował dobrą cenę kupna auta. 

Dokumentacja samochodu

Zbierzmy całą dokumentację pojazdu. Wszystkie przeglądy, wymiany części czy tłumaczenia jeżeli mamy auto z zagranicy. Często jest to kartą przetargową do udanych negocjacji ceny.

Kiedy najlepiej sprzedawać auto?

Dobrze jest też wybrać odpowiedni czas na wystawienie naszego samochodu. O wiele łatwiej sprzedać samochód na wiosnę czy jesienią. Sroga zima czy chociażby wakacje nie służą sprzedaży aut. Dużo też zależy od typu samochodu. Kabriolet czy auto sportowe łatwiej sprzedać, gdy za oknem jest ładna pogoda i możemy pokazać się na mieście bez dachu. 

Sprzedaż auta przy tak dużej konkurencji to nie jest prosta sprawa. Stosując się jednak do powyższych zasad nie powinniśmy mieć z tym dużych kłopotów.