Rozmaitości

Mieszkania na sprzedaż i wynajem Gdańsk – jak znaleźć najlepsze?

InfoGdansk
24 listopada, 2021

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Gdańsk, ma naprawdę wiele do zaoferowania. Rynek nieruchomości stale się tu rozwija, dlatego to idealny czas na kupno własnego lokum w tym mieście. Zobacz, jak znaleźć najlepsze lokum na sprzedaż lub wynajem. 

Gdańsk to absolutnie wyjątkowe miasto. I to nie tylko dlatego, że jest to europejskie centrum solidarności. Z jednej strony zielone, spokojne, pełne natury i z dostępem do morza. Z drugiej zaś zapewnia dostęp do wszystkich miejskich wygód i rozrywek. W Polsce naprawdę trudno o lokalizację, która łączyłaby wszystkie te zalety. Nic więc dziwnego, że Gdańsk od lat uważany jest za jedno z najlepszych miast do zamieszkania. Chętnych na kupno, czy też wynajem mieszkania z roku na rok przybywa. Jednak znalezienie idealnego lokum, nawet w Gdańsku to wcale nie taka prosta sprawa — szczególnie w centrum miasta. Gdzie warto szukać i na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert nieruchomości? 

Mieszkania na sprzedaż Gdańsk — gdzie szukać? 

Zarówno jeśli chodzi o te na sprzedaż, jak i mieszkania na wynajem Gdańsk zapewnia bardzo duży wybór wśród ofert. Pytanie tylko, gdzie ich właściwie szukać? Znalezienie dobrego źródła jest w tym przypadku kluczowe. To właśnie od tego zależy, wśród jak wielu ofert będziesz mógł wybierać. A nie od dziś wiadomo, że im więcej możliwości, tym większa szansa na znalezienie idealnego lokum. 

Sposobów na szukanie mieszkania jest wiele. Jednak jeśli interesują Cię apartamenty na wynajem gdansk, najwięcej opcji zapewnia oczywiście w internecie. Strony z ofertami wynajmu cieszą się bardzo dużą popularnością. Korzysta z nich większość najemców, dlatego to właśnie tam znajdziesz atrakcyjne oferty bezpośrednio od właścicieli.

Jeśli chodzi o sprzedaz apartamentow Gdansk, jest bardzo podobnie. W tym przypadku również najlepszym sposobem na znalezienie wymarzonego lokum jest przeglądanie internetowych portali. Zapewniają bowiem bardzo duży wybór nieruchomości i to w najlepszych lokalizacjach trójmiasta. Znajdziesz tu zarówno w pełni wykończone mieszkanie, jak i takie w stanie deweloperskim. Oczywiście w internecie nie brakuje także ofert sprzedażowych z rynku wtórnego. 

 

Apartamenty na sprzedaż i wynajem Gdańsk — ile to kosztuje?  

Jeśli chodzi o apartamenty na sprzedaż, Gdańsk dysponuje bardzo szerokim cennikiem. Znajdziesz tu zarówno mieszkania za kilkaset tysięcy, jak i za ponad milion złotych. Ceny na tym rynku są zróżnicowane, ponieważ na ich wysokość wpływ ma bardzo dużo czynników. Jednym z nich jest lokalizacja. W pasie nadmorskim, a także w sercu starego miasta oraz w nowoczesnych apartamentowcach mieszkania są najdroższe. Jeśli nieruchomość mieści się nieco dalej od centrum, jego cena będzie niższa. 

W mieście Gdansk wynajem apartamentow jest bardzo popularny zarówno wśród studentów, jak i osób pracujących. Jeśli chcesz wynająć 2 lub 3-pokojowe mieszkanie musisz liczyć się z miesięcznym kosztem do około 3000 zł. Do tego należy doliczyć oczywiście media. Jeśli chodzi zaś o apartamenty do wynajęcia, Gdańsk pod względem cenowym wypada więc na tle innych dużych Polskich miast bardzo podobnie. Co więcej, wynajem jest nawet odrobinę tańszy niż choćby w Warszawie. 

W przypadku zarówno mieszkań do wynajęcia, jak i na sprzedaż duży wpływ na cenę ma także dostęp do komunikacji miejskiej oraz sklepów i usług. Jeśli mieszkanie znajduje się na dobrze skomunikowanym, bezpiecznym osiedlu koszt zawsze będzie większy. Jednocześnie jednak weź pod uwagę, że mieszkanie w doskonałym położeniu to niewyobrażalny komfort na co dzień.