Informacje

Sklejka – jakie ma zastosowanie?

InfoGdansk
2 marca, 2021

Sklejka jest materiałem niezwykle zróżnicowanym, o wszechstronnych zastosowaniach. Dodatkowo jest łatwa w produkcji, stabilna, wytrzymała oraz zapewnia wysokie walory estetyczne. Projektanci chętnie wykorzystują ten produkt właśnie z uwagi na liczne korzyści. O jej kolorystyce decyduje gatunek drzewa, z jakiego powstała. Obecnie producenci oferują szeroki wybór asortymentu, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Gdzie głównie wykorzystujemy sklejkę?

Sklejka – co to za materiał?

Mało jest na rynku tak uniwersalnych i pożytecznych materiałów jak sklejka. Ma bowiem zróżnicowane zastosowanie, więc daje to projektantom naprawdę duże pole manewru. Powstaje poprzez sklejenie w odpowiedni sposób określonej liczby cienkich arkuszy drewna i gotowe.

Arkusze sklejane są tak, aby każda kolejna warstwa obrócona była pod kątem 90 stopni w stosunku do poprzedniej. Następnie po sprasowaniu w wysokiej temperaturze uzyskujemy płytę, która cechuje się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Co jeszcze warto wiedzieć o tym materiale? Tworzywo to stosuje się niemalże w każdej branży i gałęzi przemysłu. Dzięki temu, że jest łatwe w zaginaniu i profilowaniu, można kreować z niego przeróżne wzory oraz formy. Do czego głównie możemy go wykorzystać?

Gdzie można wykorzystać sklejkę?

Sklejka to produkt wyjątkowo praktyczny, a także o szerokim zastosowaniu. Powszechnie używa się jej oczywiście przy produkcji mebli, ale możliwości wykorzystania jest o wiele więcej. Gdzie jeszcze można użyć tego produktu? Przede wszystkim do:

  • konstrukcji ścian działowych,
  • wykonania sufitów podwieszanych,
  • stworzenia podestów i stopni schodów,
  • jako podłoga na podkładach z płyt,
  • wykonania okładziny ścian,
  • stworzenia zabudowy meblowej, szafek kuchennych i dekoracyjnych półek.

Sklejka świetnie sprawdza się również podczas tworzenia skrzyń, pudełek, pojemników i zabawek. Dzięki niej powstają parkiety, drzwi i przeróżne elementy wykończenia wnętrz. Jest to z pewnością warty uwagi produkt, po który sięga coraz więcej osób. Producenci tworzą coraz to nowe, wyszukane opcje, by każdy bez problemu mógł znaleźć idealny wariant dla siebie.

Więcej na: www.sklepdrzewny.pl/sklejka

Zapraszamy sklepdrzewny.pl