Noclegi

Hotel Orle

InfoGdansk
3 stycznia, 2021

Wielkim atutem opisywanego obiektu hotelowego jest jego położenie. Hotel Orle zlokalizowany jest w odległości zaledwie stu metrów od szerokiej i złocistej plaży, kilkanaście kilometrów od zabytkowego centrum Gdańska i blisko tak zwanej obwodnicy południowej. Do hotelu łatwo więc dojechać zarówno z autostrady A1, jak i gdańskiego lotniska.

Dojazd do hotelowej okolicy poprawił się wraz z zakończeniem budowy mostu zwodzonego w Sobieszewie.

Hotel jest położony wśród lasów Wyspy Sobieszewskiej, obiekt oferuje więc kontakt z naturalną morską przyrodą oraz łatwy dostęp do skarbów gdańskiej historii i kultury.

Oferta hotelu Orle

W hotelowej ofercie prawie sto pokojów dwuosobowych o kilkustopniowym wyposażeniu: standardowe, standard plus, duo, apartamenty oraz od niedawna oddzielone od części hotelowej apartamenty-mieszkania.

W wyposażeniu standardowym: telewizor LCD, telefon, chłodziarka, radio, komplet ręczników, woda mineralna, wi-fi.

Ważną pozycją w ofercie hotelu Orle jest również rozbudowana tematyka relaksu i rekreacji. Goście korzystają więc z dostępu do basenu (z jacuzzi oraz ławą z masażem perełkowym), strefy SPA&Wellness oraz sali fitness.

Najmłodsi goście też mają co robić, dzieci i młodzież korzystają z boisk do koszykówki, piłki nożnej i badmintona, ponadto specjalnie wyposażonego placu zabaw oraz w przypadku gorszej pogody z pokoju gier z piłkarzykami, dartem, tenisem stołowym i konsolą do gier Xbox.

Hotel Orle oferuje również rozbudowane i świetnie wyposażone sale konferencyjne. Na terenie obiektu funkcjonuje aż 7 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 500 m². W największej sali (pow. 280 m²) można zorganizować szkolenie czy konferencję dla ponad trzystu osób zgrupowanych w ustawieniu kinowym.
Wspomniane sale są wyposażone w systemy nagłośnienia, regulacji oświetlenia, niezbędny sprzęt i szybkie symetryczne łącza internetowe.

W hotelowej ofercie także ciekawe pakiety pobytowe: „Dbam o zdrowie”, „Romantyczny pobyt we dwoje”, „Ferie zimowe” i inne.

Obsługę gastronomiczną zapewnia hotelowa restauracja „Leśne Tarasy z atrakcyjną kuchnią polską oraz nawiązaniami do kulinarnych wątków z całego świata.

Hotel Orle i skarby Wyspy Sobieszewskiej

Przyrodniczych skarbów i ciekawych zabytków na terenie Wyspy Sobieszewskiej rzeczywiście nie brakuje. Niemożliwym do przecenienia atutem jest tutejsza plaża – wyjątkowo szeroka i nie tak zatłoczona jak kąpieliska położone bliżej gdańskiego centrum.

Sobieszewskie plaże zamykają od obu stron ciekawe rezerwaty przyrody. W rezerwacie „Ptasi Raj” zaobserwować można ponad 200 gatunków ptaków, na przykład: żurawia, rybitwę rzeczną, ostrygojada i edredona. Rezerwat warto też odwiedzić ze względu na walory krajobrazowe – kompozycję ujścia Śmiałej Wisły, przybrzeżnych jezior i nadmorskich wydm.

Przy wschodnim krańcu Wyspy Sobieszewskiej znajduje się rezerwat „Mewia Łacha”, który obejmuje ujściowe tereny tak zwanego Przekopu Wisły i od wielu lat jest chętnie odwiedzany przez coraz większe stada bałtyckich fok szarych.

W pobliżu hotelu Orle znajduje się też ciekawa atrakcja techniczna – Zbiornik Wody „Kazimierz”, który jako nowoczesna wieża ciśnień powstał w 2015 roku i działa w ramach ciekawego Gdańskiego Szlaku Wodociągowego. Zbiornik odgrywa więc ważną rolę edukacyjną.

Atrakcje okolicy ciekawie łączy Szlak Wyspy Sobieszewskiej, którego przejście nie powinno być problemem nawet dla mniej wytrwałych miłośników turystyki pieszej.

INFORMACJE
Hotel Orle Centrum Konferencyjne;
ul. Lazurowa 8, 80-680 Gdańsk;
www.orle.com.pl
Galeria Hotel Orle na Wyspie Sobieszewskiej - fotografie
Komentarze
  • KOMENTARZJuz od paru lat spędzam w hoteluOrle Święta Wielkanocne i w 2023 tez chcę je kontynuować . Jest to świetne miejsce na rodzinne spędzanie Świąt . Chcę otrzymać ofertę pobytową. Pozdrawiam
    29 grudnia, 2022