Informacje

Prosty i przyjemny sposób na rozliczenie podatków

InfoGdansk
10 lutego, 2021

Nie trzeba już ręcznie wypełniać dokumentów albo stać w urzędach w długich kolejkach. Coraz częściej można wypełnić deklaracje podatkowe przez internet, oszczędzając przy tym dużo czasu i nerwów. To banalnie proste! Jesteś obywatelem Gdańska i nie słyszałeś o Przyjaznych Deklaracjach? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jakie podatki możesz zapłacić przez internet.

 1. Co to jest Przyjazna Deklaracja i jakie są jej rodzaje?
 2. Deklaracja in-1 – czego dotyczy?
 3. Deklaracja dn-1 – czego dotyczy?

Co to jest Przyjazna Deklaracja i jakie są jej rodzaje?

System Przyjazne Deklaracje zastał stworzony, aby w szybki i łatwy sposób rozliczyć podatki. Bez wychodzenia z domu, wizyty w Urzędzie i czekaniu w kolejkach.

Jakie są zalety tego systemu?

 • W domowym zaciszu możesz wypełnić i przesłać wymaganą deklarację podatkową
 • Oszczędzasz mnóstwo czasu, nie czekasz w kolejkach
 • Masz pewność, że twoja deklaracja została poprawnie wypełniona
 • Bezpieczne i automatyczne kalkulatory online
 • Twoja deklaracja dotrze na czas, a ty nie musisz nawet wychodzić z domu

Miasto Gdańsk daje dostęp do deklaracji online Gdańsk. Jakich podatków dotyczą?

 • Podatek od środków transportowych – jest to podatek, który musza opłacać między innymi właściciele samochodów ciężarowych, których całkowita masa przekracza 3.5 tony, właściciele autobusów, przyczepy lub naczepy,
 • Podatek od nieruchomości – właściciele, posiadacze samoistni, posiadacze nieruchomości, które stanowią własność Skarbu Państwa, użytkownicy wieczyści nieruchomości, itp.
 • Podatek rolny – muszą go opłacać między innymi właściciele, posiadacze samoistni, użytkownicy wieczyści gruntów rolnych
 • Podatek leśny – takiemu podatkowi podlegają grunty stanowiące las. Jeśli jesteś posiadaczem lasu, użytkownikiem wieczystym lub posiadaczem samoistnym lasów stanowiących Skarb Państwa, powinieneś wypełnić deklarację Dl-1 lub IL-1.

Dzięki Przyjaznym Deklaracjom bez wychodzenia z domu możesz wypełnić deklarację podatkową, a potem w odpowiednim terminie zapłacić podatek.

Jeśli któryś z powyższych podatków dotyczy Ciebie, wejdź na stronę https://przyjazne-deklaracje.pl/gdansk/, wybierz deklarację, która cię interesuję i wypełnij formularz online. W formularzu znajdują się wskazówki i proste pytania, więc z pewnością każdy wypełni go z powodzeniem.

Deklaracja in-1 – czego dotyczy?

Podatek od nieruchomości Gdańsk zobowiązani są opłacać właściciele obiektów budowlanych lub właściciele nieruchomości, posiadacze samoistni nieruchomości, użytkownicy wieczyści gruntów, posiadacze nieruchomości lub ich części które stanowią część Skarbu Państwa. Taką deklarację in-1 składają osoby wymienione powyżej, które są osobami fizycznymi.

Deklaracja dn-1 – czego dotyczy?

Deklaracja dn – 1 dotyczy również podatku od nieruchomości, wszystkie powyższe przypadki są takie same, ale deklarację dn – 1 składają osoby prawne, nie fizyczne. Kim jest osoba prawna? Jest to „trwałe zespolenie ludzi”, czyli może to być kilka osób, np. spółki, przedsiębiorstwa czy partie polityczne, które posiadają jakąś nieruchomość czy budynek. Mają obowiązek złożyć deklarację dn – 1 i w terminie zapłacić podatek od nieruchomości.

Dla niektórych osób sprawa opłacenia podatków lub załatwienia w Urzędach innych spraw może stanowić problem i dostarczać sporo stresu. Deklaracje online Gdańsk zapewniają wygodne złożenie wniosków i zapłacenie podatków bez wychodzenia z domu, stresowania się czy tracenia czasu na dojazd do Urzędu lub stanie w kolejkach. Przyjazne Deklaracje to bezpieczny i wygodny sposób na spełnienie obowiązku podatkowego.