Informacje

Gdzie nocować na Kaszubach?

InfoGdansk
31 lipca, 2020

Kaszuby to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – Kaszuby kuszą terenami nadmorskimi, ale także licznymi ścieżkami rowerowymi i innymi terenami rekreacyjnymi, które są szczególnie istotne dla wielbicieli natury czy rodzin z dziećmi.
Wybierając się tam na wakacje warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce noclegowe, ponieważ kwatery turystyczne cieszą się dużą popularnością i znalezienie noclegu na miejscu może być problematyczne.

Noclegi na Kaszubach to nie tylko szansa na poznanie tamtejszej kultury i ludzi, ale także świetna okazja do wypoczynku.
Tylko gdzie nocować na Kaszubach?

Na łonie natury

Nie chodzi oczywiście o to, aby spać pod gołym niebem, choć i amatorzy noclegów pod namiotami znajdą tutaj pola namiotowe, na których można wykupić miejsce.
Zapewniona jest tam infrastruktura w postaci toalet, pryszniców czy dostępu do wody pitnej. Niemniej jednak pogoda rzadko sprzyja nocowaniu pod namiotem, dlatego warto wybrać gospodarstwo agroturystyczne. Położone są one zazwyczaj w cichych miejscach, idealnych na wypoczynek. Niektóre z nich posiadają nawet prywatne plaże, które choć są niewielkie, zapewniają poczucie intymności i spokoju.

Mamy do wyboru wiele typów gospodarstw – od tych bardziej tradycyjnych, w których gospodarz posiada własne pola uprawne i zwierzynę po nowoczesne, które oferują swoim gościom widok na jezioro i wiele atrakcji związanych z tamtejszą okolicą. Niektóre gospodarstwa posiadają własne winnice, dzięki czemu możemy spróbować domowej produkcji wina i poczuć się jak we włoskiej Toskanii. Amatorom leśnych krajobrazów poleca się szczególnie gospodarstwa położone w okolicy Borów Tucholskich – ze względu na leśne otoczenie i dzikie zwierzęta tam występujące.

Ciekawą propozycją noclegu jest także wynajęcie kempingu, który jest czymś pomiędzy namiotem a gospodarstwem agroturystycznym. Pola kempingowe są dostępne dla turystów w sezonie letnim, możemy też przyjechać z własnym kempingiem. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które jednego dnia chcą nocować w jednej części Kaszub, drugiego w innej.

Luksusowe oferty

Wyjazd na Kaszuby to okazja na poznanie kultury i ludzi, a także świetna możliwość wypoczynku. W tym celu warto zarezerwować sobie miejsce w hotelu, który poza ofertą noclegową proponuje także zabiegi spa, saunę czy basen. Dzięki temu możemy połączyć wakacyjne zwiedzanie z należnym nam wypoczynkiem, a do tego poczuć się pięknie.
Minusem takiego rozwiązania jest cena – za nocleg w hotelu musimy sporo zapłacić. Wszystko zależy od tego, co dany hotel oferuje i ile ma gwiazdek. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednio wysokim budżetem, dobrym rozwiązaniem będzie nocleg na Kaszubach w pensjonacie. Pensjonaty rzadko oferują coś więcej, niż tylko nocleg i wyżywienie, ale odpowiednie rozrywki możemy zapewnić sobie we własnym zakresie, a przy tym sporo zaoszczędzić.

Na stronach internetowych promujących Kaszuby znaleźć można wiele ofert noclegowych. To, na co się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych własnych preferencji i zasobu portfela. Niemniej jednak pamiętajmy, że nocleg jest tylko dodatkiem do wspaniałych wakacji, jakie można spędzić właśnie na Kaszubach.
Szukasz innych miejsc na noclegi, wyjazd? Poznaj oferty z noclegami.