Informacje

Dofinansowanie do fotowoltaiki

InfoGdansk
6 lutego, 2021

Coraz częściej wybieramy rozwiązania ekologiczne, by stać się częścią społeczności, dokładającej swoją cegiełkę do walki o naszą planetę. Do najczęściej wybieranych rozwiązań ekologicznych możemy zaliczyć fotowoltaikę, goszczącą na dachach naszych domów.

  1. Instalacje fotowoltaiczne
  2. Ogniwa fotowoltaiczne
  3. Dofinansowanie fotowoltaiki

Instalacje fotowoltaiczne

Dlaczego coraz częściej stawiamy na instalacje fotowoltaiczne? Przyczyna jest prosta, energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii, którego mamy pod dostatkiem. Nie ma więc żadnych obaw, że energia się wyczerpie. Instalacje fotowoltaiczne wybierane są w budynkach prywatnych, obiektach przemysłowych. Coraz liczniej dostrzega się też farmy fotowoltaiczne imponujących rozmiarów.

Jeśli chodzi o klientów prywatnych oraz firmy szukające oszczędności, fotowoltaika powinna być rozpatrywana w kontekście ewentualnych kosztów. Bardzo łatwo sprawdzić, jakie mieliśmy zużycie energii w poprzednim roku podglądając bieżącą fakturę. Pozostaje nam sprawa wyboru firmy, która miałaby zająć się naszą instalacją. Proponuję skontaktować się z firmą Eneria https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/fotowoltaika/ zajmującą się sektorem elektroenergetycznym w zakresie dostawy produktów i usług najwyższej jakości.

Ogniwa fotowoltaiczne

Korzystając z oferty firmy Eneria https://eneria.pl/ mamy do dyspozycji kompleksowe rozwiązania energetyczne. Firma znana jest zarówno w kraju, jak i za granicą, można więc zaufać im mając na uwadze ich doświadczenie.

Zapewniają rozwiązania w zakresie projektów zasilania rezerwowego, modułów energetycznych, kogeneracji, stosowanych w przemysłach morskim, kolejowym oraz energetycznym. A wszystko to w poszanowaniu środowiska naturalnego. Specjalizują się w projektowaniu, budowie oraz konserwacji silników i agregatów. Od 2018 roku zajmują się też instalacjami fotowoltaicznymi, kładąc nacisk na jakość sprzedawanych paneli oraz na ich cenę. Cena paneli fotowoltaicznych ma na ogół spore znaczenie.

Warto jednak spojrzeć perspektywicznie – kupując ogniwa fotowoltaiczne w lepszej jakości, mamy gwarancję ich dłuższego działania. Montaż takiej instalacji to przeliczalne, spore oszczędności. Wystarczy spojrzeć na rachunki za energię w domu, czy w firmie, by w prosty sposób wyliczyć, ile w roku kosztuje nas energia. Z paneli fotowoltaicznych do wyboru są trzy serie produktów, bazujące na technologii cienkowarstwowej CdTe lub technologii monokrystalicznej PERC. Bardzo dobrze wykwalifikowani specjaliści przygotują projekt dla każdego klienta w sposób indywidualny.

Dofinansowanie fotowoltaiki

Aktualnie w Polsce mamy program prosumencki „Mój prąd”, wpierający mikroinstalacje fotowoltaiczne. Beneficjentami programu są osoby wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, oraz mające podpisane umowy z dostawcą energii elektrycznej, regulującą zasady jej wprowadzania do sieci, oraz jej wykorzystywania. Dofinansowanie może być do kwoty 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jeden projekt. Wniosek można złożyć online przez Profil Zaufany.

Dofinansowanie to nie wszystko, jako, że możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, dzięki której mamy prawo odliczyć wydatki, poniesione na termomodernizację jednorodzinnego budynku mieszkalnego od podstawy odliczenia podatku.

Inwestycja na pozór jest spora. Jednakże po odliczeniu dofinansowania oraz odliczeń z podatku kwota nie jest już tak duża i spokojnie zwróci nam się w ciągu kilku lat. Zważywszy na wszelkie podwyżki, które aktualnie weszły w życie i w przyszłości wejdą, okres zwrotu inwestycji powinien się znacznie skrócić.