Impreza już się odbyła

Imprezy

Wigilia Oliwska

InfoGdansk
16 grudnia, 2022

W najbliższą sobotę (17 grudnia 2022 roku) w gdańskiej Oliwie odbędzie się Międzywyznaniowa Wigilia, w której udział wezmą przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych działających w Gdańsku.

Organizatorzy liczą też na szeroki odzew i udział mieszkańców miasta. Nastrój zbliżających się Świąt sprzyja przecież refleksji, buduje zgodę i zrozumienie, a takich postaw i wartości nigdy za wiele…

Międzywyznaniowa Wigilia w Oliwie

Zgodnie z utartą tradycją w trakcie świątecznego spotkania zostanie odsłonięta piaskowa Szopka Bożonarodzeniowa. Prace przy jej budowie rozpoczęły się już pod koniec listopada. Tegoroczne dzieło zaprojektowała Ewa Topolan, a przy rosnącej w oczach rzeźbie udziela się czworo artystów: Małgorzata Korenkiewicz, Bogusław Zen, Giennadij Jerszow i Serhij Stebliuk.

Uroczysta prezentacja piaskowego dzieła odbędzie się o godzinie 16.00. Piaskowa szopka w Oliwie stać będzie do dnia 8 stycznia 2023 r.

Organizatorzy zachęcają też lokalnych restauratorów do prezentacji potraw i podzielenia się nimi przy wspólnym stole w ogrodzie Oliwskiego Ratusza Kultury. Uczestnicy Wigilii Oliwskiej otrzymają również międzywyznaniowy kalendarz ścienny wydany przez Fundację Gdańską.

Zobacz też – Wyprawka dla psa w sklepie zoologicznym. Co warto kupić?

Świątecznego nastroju w gdańskiej Oliwie nie zabraknie, od kilkunastu dni niezwykły blask rozświetla przestrzeń zabytkowego Parku Oliwskiego. Udział w wigilijnym spotkaniu można więc połączyć ze spacerem przez bajecznie rozświetlone alejki parkowe.

Wigilia Oliwska – program

Poniżej przedstawiamy program Wigilii Oliwskiej. Organizatorem świątecznego spotkania jest Oliwski Ratusz Kultury. O godz. 15.30 z koncertem wystąpi Chór Olivii, który niedawno wydał swoją pierwszą płytę.

W Oliwskim Ratusz Kultury
11.00-18.00 kiermasz świąteczny
11.00 warsztaty dla dzieci „Świąteczna laleczka” (zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl)
13.00 spektakl muzyczny „Śpiewamy z Sąsiadami|Cпіваємо з Cусідами”
15.30 koncert Chóru Olivii

Przed Oliwskim Ratuszem Kultury
16.00 szopka z piasku (odsłonięcie) i spotkanie międzywyznaniowe
17.00 wspólny stół

INFORMACJE
Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska;
Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, 80-320 Gdańsk;
Data: 17 grudnia 2022 r., godz. 11:00 – 18:00;
Wstęp wolny;
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska, Rada Dzielnicy Oliwa.