Imprezy

Wigilia Oliwska

InfoGdansk
8 grudnia, 2023

W sobotę 16 grudnia 2023 r.  w gdańskiej Oliwie odbędzie się Międzywyznaniowa Wigilia, w której udział wezmą przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych działających w Gdańsku.

Organizatorzy liczą też na szeroki odzew i udział mieszkańców miasta. Nastrój zbliżających się Świąt sprzyja przecież refleksji, buduje zgodę i zrozumienie, a takich postaw i wartości nigdy za wiele…

Międzywyznaniowa Wigilia w Oliwie

Niespodzianką będzie tegoroczna szopka bożonarodzeniowa! Wiele osób przyzwyczaiło się do monumentalnej szopki zbudowanej z piasku,  w tym roku na mieszkańców i turystów czeka niespodzianka. Z pewności będzie artystycznie i widowiskowo….Tajemnica wyjaśni się 16 grudnia. Szopka będzie prezentowana do 7 stycznia 2024.

Organizatorzy zachęcają też lokalnych restauratorów do prezentacji potraw i podzielenia się nimi przy wspólnym stole w ogrodzie Oliwskiego Ratusza Kultury.

Zobacz też – Wyprawka dla psa w sklepie zoologicznym. Co warto kupić?

Świątecznego nastroju w gdańskiej Oliwie nie zabraknie, od kilkunastu dni niezwykły blask rozświetla przestrzeń zabytkowego Parku Oliwskiego. Udział w wigilijnym spotkaniu można więc połączyć ze spacerem przez bajecznie rozświetlone alejki parkowe.

Wigilia Oliwska – program

Poniżej przedstawiamy program Wigilii Oliwskiej. Organizatorem świątecznego spotkania jest Oliwski Ratusz Kultury.

13.00-16.00 – WYSTĘPY dziecięcych grup, m.in. Przedszkole nr 39, Grupa Wokalna Oliwskiego Domu Sąsiedzkiego, Szkoła Podstawowa nr 35, Zespół Smyczkowy Ogniska Muzycznego AKOLADA. Wielkie brawa dla młodych talentów, które liczą na Wasz aplauz! Bawmy się razem z nimi!

16.00 – odsłonięcie SZOPKI i SPOTKANIE z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych działających w Gdańsku. Czekają nas wzruszenia i wzajemne życzenia w dobrym, sąsiedzkim gronie.

17.20 – wspólny STÓŁ, czyli degustacja świątecznych potraw przyrządzonych przez oliwskich gastronomików i wolontariuszy Fundacji Wspólnota Gdańska.

Dzięki życzliwości i zaangażowania partnerów „kulinarnych”, zawsze organizatorzy zawsze mogą liczyć na pyszny poczęstunek. Do legendy przeszły m.in. słynny bigos od Restauracji Classic, genialne pierogi od Pierogarni Mandu, świetne łazanki z bistro Jak się Masz czy doskonałe ciasta z Cafe Delfin i Coffee Perk.

INFORMACJE
Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska;
Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, 80-320 Gdańsk;
Data: 16 grudnia 2023 r., godz. 12:00 – 18:00;
Wstęp wolny;
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska, Rada Dzielnicy Oliwa.