Rozmaitości

Wyprawka dla psa w sklepie zoologicznym. Co warto kupić?

InfoGdansk
28 kwietnia, 2023

Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować dom na przybycie szczeniaka, czy dorosłego czworonoga – przykładowo adoptowanego ze schroniska, w każdym przypadku podstawą jest zorganizowanie dla nowego domownika wyprawki. Co taka wyprawka dla psa powinna zawierać? I gdzie najlepiej ją skompletować? Już podpowiadamy!

Wyprawka dla psa

Wyprawka dla psa to zbiór niezbędnych akcesoriów i produktów, które zapewnią naszemu pupilowi wygodę i bezpieczeństwo, równocześnie umożliwiając nam prawidłową opiekę nad nowym członkiem rodziny. Co najważniejsze, warto o nią zadbać jeszcze przed pojawieniem się czworonoga w domu, tak, aby wszystko było gotowe od samego początku, a pies czuł się w nowym miejscu jak najbardziej komfortowo. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że najlepszym miejscem, w którym taką wyprawkę skompletujemy, będzie sklep zoologiczny. O tym, gdzie najlepiej udać się w Gdańsku na zakupy dla pupila, będzie dalej, jednak najpierw sprawdźmy listę tego, co powinna zawierać psia wyprawka.

Miska na karmę i wodę

Jednym z podstawowych elementów wyprawki dla psa jest miska na karmę i wodę. W tym przypadku warto zainwestować w dwie solidne i stabilnie trzymające się podłoża miski, które będą wygodne dla pupila i łatwe do utrzymania w czystości. Najlepiej sprawdzą się miski wykonane z nierdzewnej stali lub ceramiki.

Karma i przysmaki

Dobór odpowiedniej karmy dla psa jest kluczowy dla jego prawidłowego rozwoju. Można skonsultować się z weterynarzem w celu uzyskania informacji na temat najlepszej karmy dla danej rasy i wieku psa. Przy czym, jeśli chcemy, aby nasz nowy domownik był zdrowy i otrzymywał pełnowartościowe posiłki, warto postawić na karmy z dużą zawartością mięsa i bez zbóż, unikając tym samym karm typowo marketowych. Co do przysmaków, to również są istotne, gdyż ułatwiają one proces tresury i są formą nagrody dla psa.

Legowisko

Każdy pies potrzebuje swojego miejsca do spania. Tutaj najlepiej zainwestować w miękkie i wygodne legowisko, które będzie dostosowane do wielkości psa.

Obroża, smycz i zawieszka z adresem

Obroża oraz smycz są niezbędne do spacerów i treningów z psem. Świetnie sprawdza się obroża z regulowaną długością, dzięki czemu w razie potrzeby można ją szybko skrócić lub wydłużyć. Natomiast zawieszka z adresem oraz numerem telefonu właściciela pomoże w szybkim odnalezieniu zwierzęcia w razie jego zaginięcia.

Zabawki i gryzaki

Zabawki oraz gryzaki są niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju psa i utrzymania jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Umożliwiają bowiem zużytkowanie nadmiaru energii oraz zaspokojenie potrzeby gryzienia. W ten sposób można uniknąć zniszczenia domowego wyposażenia, które czasami staje się zamiennikiem gryzaków. Zabawki pozwalają także na trening psa oraz budowanie relacji poprzez wspólne zabawy.

Sklep zoologiczny Gdańsk – zakupy razem z pupilem

Zakupy dla czworonoga warto robić w sklepie zoologiczny – najlepiej stacjonarnym, ponieważ wtedy będziemy mogli dokładnie obejrzeć wszystkie rzeczy i zasięgnąć fachowego doradztwa. Na tym jednak nie koniec! Wybierając sklep zoologiczny Gdańsk Daisy, który mieści się przy ul. Stanisława Worcella 44a, możemy zrobić zakupy razem z pupilem, co ułatwia dopasowanie smyczy, czy wybór innych psich akcesoriów. Ponadto znajduje się tam bogaty wybór pełnowartościowych karm mokrych i suchych, a także suplementów, przysmaków i zabawek.

Materiał zewnętrzny.