Impreza już się odbyła

Imprezy

Spotkanie z Aleksandrą Tarkowską, autorką książki „Sekrety Gdańska”

InfoGdansk
10 września, 2018

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Tarkowską, autorką książki „Sekrety Gdańska”.

Czytelniku, jeżeli kochasz stare miasta i lubisz zgłębiać ich tajemnice – to ta książka jest dla Ciebie! Tysiącletni Gdańsk ze swą wspaniałą i burzliwą historią ma z pewnością jeszcze bardzo wiele sekretów, ale już teraz możesz poznać niektóre z nich! Masz szansę dowiedzieć dlaczego Elżbietę Koopman, młodą żonę Heweliusza, posądzano o romans z Edmondem Halleyem, kto biesiadował w restauracji „Kubickiego”, gdzie mieszkał w Gdańsku Zbyszek Cybulski, skąd się wzięła Panienka z okienka, jak kupowano dla Polski półwysep Westerplatte i ile ton bursztynu potrzeba na wykonanie słynnego już ołtarza w kościele św. Brygidy.

Aleksandra Tarkowska po raz kolejny odsłania fascynujące wątki gdańskiej historii

To tylko skromna zapowiedź jakże interesującej całości! Aleksandra Tarkowska, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, autorka m.in. bestsellerowych „Sekretów Gdyni”, zaprasza czytelników na niezwykłą wycieczkę do Gdańska, gdzie przeszłość i teraźniejszość tkają barwny gobelin gdańskich tajemnic. Jest więc uroczy spacer ulicą Mariacką, wyprawa tramwajem na plażę, wizyta w gdańskiej kamienicy i pogawędka z Günterem Grassem na jego ławeczce.

Miasto to nie tylko budynki, ulice i place, ale przede wszystkim ludzie, stąd pojawiają się tu nazwiska sławnych gdańszczan i gości odwiedzających nadmotławski gród – Jana Dantyszka, Daniela Fahrenheita, Joanny Schopenhauer i jej syna Artura, Jana Heweliusza, Karola Ogiera, Deotymy, Stanisławy Przybyszewskiej, obrońców Poczty Polskiej, aktorów ze studenckiego teatrzyku Bim-Bom i wielu innych. Autorka nie pomija też wydarzeń tragicznych, smutnych i heroicznych, bo jakże często były one udziałem tego dumnego miasta, którego mieszkańcy od wieków najbardziej cenią sobie wolność.

Zobacz też – Jak wynająć apartament w Trójmieście?

Liczne fotografie archiwalne i współczesne znakomicie uzupełniają tę książkę, tworząc klimat i tło dla ponad trzydziestu arcyciekawych opowieści.
mat. wydawcy

INFORMACJE
Nadbałtyckie Centrum Kultury – Ratusz Staromiejski w Gdańsku;
ul. Korzenna 33/35, 80 – 851 Gdańsk
Spotkanie w dniu 14.09.2018, godz. 17.30