Impreza już się odbyła

Imprezy

Spotkanie z Aleksandrą Tarkowską, autorką książki „Sekrety Gdańska”

InfoGdansk
Wrzesień 10, 2018
Podziel się

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Tarkowską, autorką książki „Sekrety Gdańska”.

Czytelniku, jeżeli kochasz stare miasta i lubisz zgłębiać ich tajemnice – to ta książka jest dla Ciebie! Tysiącletni Gdańsk ze swą wspaniałą i burzliwą historią ma z pewnością jeszcze bardzo wiele sekretów, ale już teraz możesz poznać niektóre z nich! Masz szansę dowiedzieć dlaczego Elżbietę Koopman, młodą żonę Heweliusza, posądzano o romans z Edmondem Halleyem, kto biesiadował w restauracji „Kubickiego”, gdzie mieszkał w Gdańsku Zbyszek Cybulski, skąd się wzięła Panienka z okienka, jak kupowano dla Polski półwysep Westerplatte i ile ton bursztynu potrzeba na wykonanie słynnego już ołtarza w kościele św. Brygidy.

To tylko skromna zapowiedź jakże interesującej całości! Aleksandra Tarkowska, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, autorka m.in. bestsellerowych „Sekretów Gdyni”, zaprasza czytelników na niezwykłą wycieczkę do Gdańska, gdzie przeszłość i teraźniejszość tkają barwny gobelin gdańskich tajemnic. Jest więc uroczy spacer ulicą Mariacką, wyprawa tramwajem na plażę, wizyta w gdańskiej kamienicy i pogawędka z Günterem Grassem na jego ławeczce.

Miasto to nie tylko budynki, ulice i place, ale przede wszystkim ludzie, stąd pojawiają się tu nazwiska sławnych gdańszczan i gości odwiedzających nadmotławski gród – Jana Dantyszka, Daniela Fahrenheita, Joanny Schopenhauer i jej syna Artura, Jana Heweliusza, Karola Ogiera, Deotymy, Stanisławy Przybyszewskiej, obrońców Poczty Polskiej, aktorów ze studenckiego teatrzyku Bim-Bom i wielu innych. Autorka nie pomija też wydarzeń tragicznych, smutnych i heroicznych, bo jakże często były one udziałem tego dumnego miasta, którego mieszkańcy od wieków najbardziej cenią sobie wolność.

Liczne fotografie archiwalne i współczesne znakomicie uzupełniają tę książkę, tworząc klimat i tło dla ponad trzydziestu arcyciekawych opowieści.
mat. wydawcy

INFORMACJE
Nadbałtyckie Centrum Kultury – Ratusz Staromiejski w Gdańsku;
ul. Korzenna 33/35, 80 – 851 Gdańsk
Spotkanie w dniu 14.09.2018, godz. 17.30

InfoGdansk
InfoGdansk – portal gdański z nawiązaniami do historii i turystycznych atrakcji regionu. To przedłużenie przewodnickiej aktywności gdansktur.pl