Rozmaitości

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – gdzie szukać ofert pracy?

InfoGdansk
13 lutego, 2023

Do pracy w Niemczech w roli opiekunki każdego roku wyjeżdża wiele Polek. Z jednej strony kuszą je atrakcyjne zarobki, często nawet trzykrotnie większe niż w naszym kraju, a z drugiej – chęć nauki języka obcego, poznanie innej kultury czy spojrzenie na życie z innej perspektywy. Gdzie zatem najlepiej jest szukać ofert pracy, gdy chcesz pracować jako opiekunka osób starszych w kraju naszych zachodnich sąsiadów? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Opieka nad osobami starszymi – oferty pracy są praktycznie wszędzie

Jeżeli w powyższym nagłówku jest jakaś przesada, to niewielka. ? Rzeczywiście prawda jest taka, że pracę dla opiekunek w Niemczech można znaleźć w wielu miejscach – zarówno będąc w Polsce, jak i już przebywając w Niemczech, stacjonarnie, czy online… Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Opieka nad osobami starszymi – oferty pracy najczęściej są dostępne w następujących miejscach:

  • portale-tablice ogłoszeniowe – wszyscy znają polskie internetowe portale z ogłoszeniami o pracę, dlatego nie ma sensu wymieniać konkretnych nazw. Warto jednak zaznaczyć, że podobne portale działają też w Niemczech i chcąc pracować w tym kraju, dobrze jest aplikować na oferty zamieszczane na Jobs.de czy Karriere;
  • media społecznościowe – warto przeszukać Facebook pod kątem grup czy stron zrzeszających pracowników i pracodawców z Niemiec. Potencjalny pracodawca – lub pośrednik – może się do Ciebie odezwać także na LinkedIn;
  • urzędy – jeżeli przebywasz w Niemczech, dobrym wyborem może być sprawdzanie ofert pracy dla opiekunek w urzędach, których w całym kraju jest ponad 800.

Praca dla opiekunek w Niemczech – Caring Personnel i inne organizacje

Największym minusem portali-tablic ogłoszeniowych jest duża konkurencja. Dlatego jeśli wiesz, że praca dla opiekunek w Niemczech jest dla Ciebie, możesz też sprawdzać strony specjalnych organizacji, będących pośrednikami między opiekunkami a pracodawcami. Przykładem może być organizacja Caring Personnel, która rekrutuje opiekunki, dopasowuje do ich doświadczenia oferty i na siebie bierze wszystkie formalności związane z załatwieniem pracy. Z ofertami pracy dostępnymi w Caring Personnel możesz zapoznać się na stronie: https://caringpersonnel.pl/oferty-pracy.

Szukanie pracy na takich portalach ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie: można przeglądać oferty pod kątem swojego doświadczenia, wymagań pracodawcy, wynagrodzenia, oczekiwań mieszkaniowych czy znajomości języka niemieckiego. Krótko mówiąc, jest duża szansa, że znajdziesz coś dla siebie, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w pracy w charakterze opiekunki.

Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego warto?

Praca opiekunki w Berlinie, Monachium czy Bremie to nowe doświadczenia, możliwość nauki języka obcego i poznania innej kultury oraz zarobienia atrakcyjnych pieniędzy. Na spore wynagrodzenie mogą liczyć nawet osoby, które pełnią tylko podstawową opiekę. Na stronie https://caringpersonnel.pl z pewnością znajdziesz coś dla siebie!