Informacje

Chirurg ręki – czym się zajmuje?

InfoGdansk
1 lipca, 2021

Dolegliwości ręki, w tym nadgarstka, przedramienia oraz łokcia, mogą być poważnym problemem, który wymaga konsultacji ze specjalistą. W takiej sytuacji pomoże chirurg ręki, który ma dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń i obrażeń kończyn górnych.

Chirurdzy specjalizującymi się w rękach mogą zapewnić swoim pacjentom kompleksową pomoc w ramach różnych typów chorób i urazów. Lekarz wykonuje wtedy badania, w tym badania USG i RTG, a w razie wskazań może przeprowadzić odpowiedni zabieg i skierować pacjenta na rehabilitację.

Kiedy prowadzi się zabiegi chirurgiczne ręki?

Aktualnie współczesna chirurgia ręki odchodzi od złożonych operacji na otwartych tkankach na rzecz małoinwazyjnych technik zabiegowych. W tym przypadku chirurgia ręki może nie tylko dać lepszy efekt, lecz też szybką rekonwalescencję dla pacjenta można się o tym przekonać klikając w link handproject.pl. HANDPROJECT Clinic Klinika Chirurgii Ręki działająca w Gdańsku specjalizuje się w prowadzeniu innowacyjnych zabiegów leczących choroby i urazy ręki. Pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej pomocy lekarzy z wieloletnim doświadczeniem – bez długiego czekania na konsultacje, zabiegi i rehabilitację.

Wśród zabiegów chirurgicznych ręki znajdują się między innymi:

– rekonstrukcja mięśni, więzadeł oraz ścięgien ręki

– artroskopia stawów

– alloplastyka stawów

– leczenie zespołu cieśni nadgarstka

– leczenie przykurczów, w tym przykurczu Dupuytrena

– leczenie złamań kości ręki

– zabiegi mikrochirurgicznych

– leczenie z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu

Większość z powyższych zabiegów chirurg ręki może wykonać technikami bezoperacyjnymi albo małoinwazyjnymi, co powoduje, że efekty procedur są wtedy tak dobre, a pacjent może szybciej zacząć korzystać z kończyny. Dodatkowo zabiegi te nie wymagają wtedy przeprowadzania znieczulenia ogólnego – najczęściej wystarcza tylko znieczulenie miejscowe.

Chirurgia ręki – na NFZ czy prywatnie?

Nowoczesne zabiegi chirurgiczne kończyn górnych prowadzone są w prywatnych klinikach, które dysponują innowacyjnym zapleczem do ich wykonania. Dodatkowym atutem korzystania z prywatnych zabiegów jest krótszy czas oczekiwania na wizytę niż w przypadku leczenia w ramach NFZ.

Koszty związane z zabiegami w prywatnych placówkach medycznych wynoszą średnio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.