Rozmaitości

5 elementów wyglądu, które stają się Twoją wizytówką

InfoGdansk
31 stycznia, 2023

Dlaczego warto się uśmiechać, będąc w towarzystwie? Jest się wtedy odbieranym bardziej pozytywnie, jako osoba otwarta i towarzyska. Uśmiechem można nieco poprawić nastrój wszystkich dookoła, dodać sobie pewności siebie w relacjach z ludźmi czy nawet zwiększyć szanse na udaną randkę.

Żeby śmiało prezentować uśmiech i wywierać nim dobre wrażenie, zęby powinny być zadbane i zdrowe, czyli przede wszystkim bez widocznych ubytków i właściwie ustawione. W przypadku krzywych zębów rozważ wybór niewidocznego aparatu ortodontycznego clear aligner, żeby nie przyciągać uwagi do mankamentów urody metalowymi zamkami. Ubytki w uzębieniu, widoczne zmiany chorobowe czy nieestetyczny osad nazębny warto skonsultować z dentystą.

Dentyści i ortodonci, którzy pomogą Ci zadbać o piękny uśmiech, przyjmują na terenie całej Polski. Przezroczyste nakładki prostujące również można zamówić w całym kraju. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło ortodonta Wrocław lub z nazwą własnego miasta, żeby znaleźć najbliższą placówkę.

2. Włosy i fryzura

Nie musisz każdego dnia prezentować na głowie spektakularnej fryzury, jednak włosy zawsze powinny być schludnie ułożone i czyste. Trudno ich nie zauważyć – są poniekąd oprawą twarzy. Niestety wszelkie mankamenty fryzury, takie jak widoczne odrosty czy siwe pasma, są trudne do ukrycia i zwykle zostają zauważone. Staraj się dbać o swoje włosy zarówno pod kątem ich wyglądu, jak i zdrowia. Chociaż rozdwojone końcówki mogą nie być tak widoczne jak na przykład odrosty, odbierają one włosom ich naturalny blask, a zmatowienie fryzury jest dostrzegalne.

Z drugiej strony pamiętaj, że jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, na przykład na specjalną okazję, fryzura z pewnością Ci w tym pomoże. Nietypowe upięcie włosów, odświeżenie koloru albo grube hollywoodzkie loki – to wszystko nie przejdzie niezauważone.

3. Cera

Czy tego chcesz, czy nie – skóra twarzy pozostaje nieustannie widoczna. Jej kondycja ma ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Chcąc cieszyć się piękną cerą pozbawioną niedoskonałości, przede wszystkim pamiętaj o jej regularnym oczyszczaniu i pielęgnacji, najlepiej codziennie rano i wieczorem.
Drobne niedoskonałości cery możesz zamaskować makijażem, w tym produktami takimi jak korektory, kryjące kremy BB czy podkłady. Pamiętaj jednak, żeby nie nakładać na skórę zbyt dużej ilości kosmetyków, co mogłoby prowadzić do zatkania porów.

Jeśli zmagasz się z nieustępującymi niedoskonałościami, w tym przede wszystkim nawracającymi zmianami trądzikowymi, odwiedź salon kosmetyczny i skonsultuj stan skóry. Otrzymasz tam wskazówki co do jej właściwej pielęgnacji, a kosmetyczka przeprowadzi na niej profesjonalne zabiegi oczyszczające, łagodzące i wygładzające.

4. Paznokcie

Paznokcie powinny być przede wszystkim równo przycięte i czyste. Nie musisz przed każdym wyjściem z domu stylizować ich i nakładać kolejnych warstw lakieru, ale zadbaj o to, aby wyglądały schludnie.

Kolory lakierów, sposoby stylizacji paznokci naturalnych i tipsów, ozdoby czy styl to kwestia gustu, o którą nie warto się sprzeczać. Jedyne, co dobrze w tej kwestii zapamiętać, to umiar i klasa – zbyt długie paznokcie w odważnym stylu nie pasują do każdej okazji i w niektórych sytuacjach mogą być uznane za nieeleganckie.

5. Odzież

Nie musisz nosić ubrań wyłącznie od sławnych projektantów czy z najdroższych butików, ale Twoja odzież zawsze powinna być czysta, pozbawiona mankamentów i dobrana odpowiednio do okazji. Po ubiorze ocenia się m.in. kandydatów pojawiających się na rozmowie o pracę, dlatego chcąc zadbać o swój wizerunek, upewnij się, że Twoje ubranie wygląda dobrze.
Styl ubrania to kwestia gustu, a także i sylwetki – nie na każdym te same ubrania leżą równie dobrze.

Niezależnie od preferowanych ubrań, warto zapamiętać dwie wskazówki.
1. Dobór odzieży do okazji to klucz do udanej stylizacji. Na wszystko jest miejsce – i na elegancką marynarkę, i na zwiewną letnią sukienkę, i na sportowe tenisówki. Okazje, przy których te elementy garderoby są mile widziane, znacznie się jednak między sobą różnią.
2. Możesz eksperymentować ze stylem, ale zachowaj przy tym klasę, zwłaszcza na eleganckie okazje.  Oczywiście każdy ma prawo nosić to, w czym czuje się komfortowo, ale zazwyczaj lepiej unikać ekstrawagancji.