Rozmaitości

Kotłownie kontenerowe – sprawdź, jak działają i dlaczego warto w nie inwestować

InfoGdansk
3 stycznia, 2024

Tradycyjne kotłownie węglowe to dziś to tylko jedno z wielu rozwiązań do ogrzewania budynków. Mają niestety wiele wad, w tym brak mobilności i generowanie ogromnych zanieczyszczeń. Przedstawiamy alternatywę, która niesie ze sobą wiele nowych możliwości i eliminuje wady starych metod. Mowa o mobilnych kotłowniach kontenerowych. Sprawdź, czym są, jak działają i gdzie najlepiej się sprawdzają – wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Mobilne kotłownie kontenerowe – co to jest?

Mobilne kotłownie kontenerowe to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania, które zdobywa coraz większą popularność. W skrócie są to przenośne jednostki grzewcze umieszczone w specjalnie przystosowanych kontenerach, co sprawia, że są łatwe do transportu i instalacji w różnych miejscach.

Główną zaletą mobilnych kotłowni kontenerowych jest ich mobilność i możliwość modyfikacji. Mogą być szybko dostarczane na miejsce, gdzie potrzebne jest dodatkowe źródło ciepła. Te mobilne jednostki grzewcze są często wyposażone w zaawansowane technologie, umożliwiające zdalne monitorowanie i sterowanie nimi. Więcej! Mogą pracować na różnych rodzajach paliw, co sprawia, że są elastyczne i dostosowane do lokalnych warunków. Stanowi to duży atut tych konstrukcji kontenerowych.

Najczęstsze zastosowania kotłowni kontenerowych

Wiemy już, czym są kotłownie kontenerowe. Gdzie jednak najczęściej się je stosuje? Oto kilka przykładów, gdzie te konstrukcje już się sprawdziły:

  • Branża remontowo-budowlana – są idealnym rozwiązaniem w przypadku budowy nowych obiektów, gdzie potrzeba tymczasowego systemu grzewczego przed podłączeniem do stałego źródła ciepła.
  • Przemysł i produkcja – stanowią szybkie dostarczenie energii cieplnej do nowo uruchamianych linii produkcyjnych. Istnieje również możliwość łatwego przenoszenia kotłowni w różne obszary zakładu, w zależności od bieżących potrzeb grzewczych.
  • Awaryjne źródło ciepła – kotłownie kontenerowe są także skuteczne w zarządzaniu sytuacjami awaryjnymi, gdzie stałe źródło ciepła ulega uszkodzeniu lub nie działa poprawnie.
  • Imprezy i wydarzenia plenerowe – nie ma lepszej metody niż kotłownie mobilne w dostarczaniu ciepła podczas imprez masowych na świeżym powietrzu, koncertów, targów czy festiwali.

Dobra kotłownia mobilna, czyli jaka? Cechy dobrych konstrukcji kontenerowych

Jak każdy produkt, kotłownie mobilne mogą być lepsze i gorsze. Czym się kierować przy zakupie takiego urządzenia? Przede wszystkim, mobilna konstrukcja kontenerowa powinna być wyposażona w zaawansowane technologie, umożliwiające nie tylko efektywne generowanie ciepła, ale również zdalne monitorowanie i sterowanie. Elastyczność w dostosowywaniu się do różnych źródeł paliw jest kolejnym kluczowym elementem, umożliwiającym dostosowanie kotłowni do lokalnych warunków i dostępności surowców energetycznych. Istotne są również aspekty mobilności, umożliwiające łatwe przemieszczanie się jednostki w różne lokalizacje. Inna sprawa, o której nie można zapomnieć to wytrzymałość konstrukcji kontenerowej z odpowiednimi zabezpieczeniami przed warunkami atmosferycznymi.

Butra – sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych

Butra to rozpoznawalna marka w branży konstrukcji stalowych. Ważną częścią oferty firmy jest sprzedaż i wynajem mobilnych kotłowni opartych o konstrukcje kontenerowe. Jest to odpowiedź na problemy związane z brakiem mobilnością i efektywności w ogrzewaniu budynków. Odbiorcami produktów firmy są zarówno firmy budowlane realizujące swoje zlecenia, jak i właściciele budynków, czy nawet całych osiedli mieszkalnych. Oprócz sprzedaży i wynajmu kotłowni mobilnych działalność firmy obejmuje sprzedaż samego ciepła powstałego w kotłowni firmy Butra oraz dostawy pelletu drzewnego w atrakcyjnych cenach.

Mobilne kotłownie Butra – ekologia i nowa technologia

Przewoźne kotłownie Butra mogą działać przez 24 godziny na dobę. Kotły zainstalowane w mobilnych urządzeniach spełniają najnowszą normę EcoDesign klasy V, zgodną z obowiązującym prawem. Wiodącymi producentami kotłów stosowanych w kotłowniach Butra są renomowani dostawcy na polskim rynku. Przykładem jest firma Greń.

Mobilne kotłownie Butra to przede wszystkim troska o środowisko. Firma odchodzi od tradycyjnych pieców na węgiel, stawiając na ekologiczny pellet, zrębki drewna, czy ekogroszek. Innowacyjne podejście do kwestii wytwarzania ciepła sprawia, że produkty firmy stanowią przyszłość tej branży.

Skontaktuj się z Butra – postaw na mobilność i oszczędność

Zaciekawiła Cię oferta Butra? Zajrzyj na stronę internetową firmy. Znajdziesz tam więcej informacji o kotłowniach mobilnych, a także numery kontaktowe do pracowników. W razie pytań i wątpliwości, firma jest otwarta na rozmowę i chętna do pomocy.

Butra kotłownie kontenerowe – dane kontaktowe:

ul. Władysława Łokietka 47 C
81-736 Sopot
+48 602 783 488
www.kotlowniemobilne.pl