Rozmaitości

Coraz więcej instalacji fotowoltaicznych w Gdańsku! Złóż zamówienie jeszcze w tym roku!

InfoGdansk
27 listopada, 2022

Nie czekaj do końca zimy! Do końca sezonu grzewczego możesz sporo zaoszczędzić instalując fotowoltaikę. Pamiętaj! Najbardziej rentowna instalacja, to ta, która pracuje. Zima to dobry czas, aby założyć i wypróbować nowy system pozyskiwania energii.

Fotowoltaika w Gdańsku – ile możesz zaoszczędzić?

Im większa instalacja i zużycie prądu, tym większa oszczędność. Firmy instalujące panele fotowoltaiczne mogą cieszyć się czystym zyskiem już po 6-8 latach od założenia instalacji, a gospodarstwa domowe po 9-12 latach. Instalacja fotowoltaiczna to jednak nie tylko zysk w postaci darmowej energii, ale też niezależność energetyczna, która zwiększa się wraz z instalacją magazynu energii. Fotowoltaika Gdańsk to oferta dla tych, którzy chcą jeszcze przed końcem roku skorzystać z rządowego programu dofinansowań „Mój Prąd”, kończącego się już 22 grudnia.

Gdańsk dojrzał – 30 procentowy wzrost udziału OZE!

Bilans firm sprzedających panele fotowoltaiczne pokazuje, że osoby, których nie przekonały trendy ekologiczne, zaniepokoiły się wzrostami cen gazu i paliw kopalnych. Największymi wygranymi są osoby instalujące fotowoltaikę krótko przed gwałtownym wzrostem cen, czyli zaraz po pandemii COVID-19.

Zainstaluj fotowoltaikę i pozostań konkurencyjny – oferta dla firm

Energia odnawialna dla firm ma jeszcze większe znaczenie niż w przypadku gospodarstw domowych o stosunkowo niewielkim zużyciu energii elektrycznej. Podczas gdy koszty stałe stanowią ważne ogniwo ceny produktu końcowego, firmy muszą je obniżać, aby ich produkty pozostawały konkurencyjne na rynku. Fotowoltaika dla biznesu może się okazać zatem „być albo nie być” w perspektywie najbliższych lat. O przyszłości paneli słonecznych świadczy ciągły rozwój technologii, kierunek nadawany przez polski rząd i Unię Europejską oraz potrzeba stabilizacji na każdym poziomie gospodarki. Stały dostęp do darmowej energii elektrycznej to dokładnie to, co pomoże ustalić ceny i prognozować zyski firmy.

Rozszerz możliwości paneli fotowoltaicznych w swojej firmie

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej dla firm wzrasta wraz ze wzrostem poziomu autokonsumpcji, skorzystania z dotacji i wydajności systemu. Na każdy z tych elementów masz wpływ, choć niektóre z nich wymagają większych nakładów finansowych. Mimo to podczas zakładania fotowoltaiki zastanów się, czy nie warto zainwestować też w magazyn energii lub pompę ciepła. Wykorzystanie energii słonecznej w jak największym zakresie pozwoli na znacznie szybszy zwrot inwestycji. Sprawdź ofertę Solgro Polska – lidera branży OZE i uzyskaj bezpłatną wycenę, zacznij oszczędzać jeszcze w tym roku!