Imprezy

Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą” w Olivia Business Centre

InfoGdansk
22 marca, 2022

„Sercem z Ukrainą” to wyjątkowy koncert charytatywny, którym chcemy wyrazić naszą solidarność z walczącą Ukrainą. Już 28 marca na scenie 34 piętra Olivii Star w Gdańsku wystąpią polscy i ukraińscy artyści, wykonując utwory solowe oraz chóralne. W repertuarze znajdą się zarówno kompozycje współczesne jak i te, które na stałe wpisały się w historię polskiej i ukraińskiej muzyki.

Wsparcie dla Ukrainy

Cały dochód z wydarzenia przeznaczony jest na wsparcie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, koordynującego działania centrum Gdańsk Pomaga Ukrainie. Środki ze sprzedaży zaproszeń pozwolą na zakup wyprawek dla niemowląt trafiających wraz z opiekunami do punktu recepcyjnego przy ul. Dolna Brama 8 w Gdańsku.

„Sercem z Ukrainą” – kto wystąpi?

28 marca, o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert, w czasie którego na scenie znajdującej się 150 metrów nad ziemią wystąpią: Chór Opery Bałtyckiej (dyr. Agnieszka Długołęcka), Chór Cantores Veiherovienses (dyr. Tomasz Chyła), Zespół Wokalny Art’n’Voices oraz Les Femmes – niezależny zespół muzyki klasycznej. Swój udział potwierdzili także soliści: Sviatoslav Kondrativ, Artem Storozhuk, Victor Korunnyy, Zoja Rozhok, Liana Krasyun-Korunna, Marta Jundziłł, Karolina Borowczyk, Jakub Borowczyk, Magdalena Burkiewicz, Martyna Chomuszko oraz Maciej Baczyński. Koncert zamknie występ Chóru Olivii Centre pod dyrekcją Wiktorii Batarowskiej.

„Sercem z Ukrainą” – zaproszenia

By otrzymać zaproszenie na koncert należy przekazać darowiznę w minimalnej wysokości 30 zł na zrzutkę na rzecz ukraińskich dzieci i ich opiekunów, utworzoną pod adresem: www.zrzutka.pl/z/paczkadlamaluszka

W trakcie dokonywania wpłaty, należy wybrać nagrodę ZAPROSZENIE NA KONCERT. Na podany przy wpłacie adres e-mail zostanie przesłane zaproszenie. Wejście na koncert odbywać się będzie na podstawie weryfikacji zaproszeń oraz listy darowizn.

Za koncepcję koncertu odpowiada Wiktoria Batarowska, dyrygentka Chóru Olivii Centre pochodząca z Żytomierza.