Rozmaitości

Kim jest Alex W. Barszczewski?

InfoGdansk
22 czerwca, 2022

Alex W. Barszczewski to znany na arenie międzynarodowej coach i doradca w sferze życiowej, a także autor poczytnych poradników. Swą szeroką wiedzę i doświadczenie nabywał podczas licznych podróży i pobytów za granicą. Zabawił na dłużej m.in. w Austrii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Od lat doradza ludziom na całym świecie, w tym także wielu rodakom, jak żyć oszczędniej, bardziej efektywnie i szczęśliwie. Jest cenionym autorytetem, z którym mieli do czynienia także znani ludzie i celebryci.

Największą sławę twórcy przyniósł popularny blog internetowy znany po prostu jako „Blog Alexa”. Ta mało wyszukana nazwa zupełnie nie ma odniesienia do zawartych tam treści, które są celne, merytoryczne i pomocne w codziennej egzystencji. Autor podejmuje bardzo życiowe tematy i wcale nie stawia się w pozycji wszystkowiedzącego guru, lecz stara się być blisko swoich odbiorców, prowadząc z nimi dialog jak z najlepszymi kolegami. Alex W. Barszczewski bardzo często doradza w sprawach finansowych i biznesowych. Na stosunkowo prosty język przekłada bardzo ważkie treści i porady. Posty, które cieszyły się sporym zainteresowaniem dotyczyły np. budowania firmy od podstaw przy ograniczonych zasobach ekonomicznych albo podziału finansów w związkach, w których występuje nierównowaga w dochodach. Pisarz podejmuje też tematy bardzo subtelne i delikatne. W dyskretny sposób wypowiedział się np. na temat zazdrości w relacjach.

Autor posiada również kanał na YouTube oraz profile w mediach społecznościowych. Jest człowiekiem niezwykle otwartym, który nie broni dostępu do swojej prywatności. Bardzo często bierze udział w żywych dyskusjach pod swoimi postami lub filmami. Sam zachęca zresztą swoich obserwatorów do wyrażania własnych opinii, nawet, jeśli będą one sprzeczne z poglądami autora. Co istotne, pisarz nie prowadzi jednostronnego monologu, lecz opiera się na równorzędnej komunikacji z czytelnikami i odbiorcami jego idei.

Alex W. Barszczewski jest autorem książki zatytułowanej „Sukces w relacjach międzyludzkich kluczem do zadowolenia w życiu i powodzenia w biznesie „. Pisarz bardzo obrazowo przedstawia holistyczne podejście, według którego poszczególne sfery życia gruntownie się przenikają i wpływają wzajemnie na siebie. Największe znaczenie ma według niego życie prywatne i jakość związków budowanych z ludźmi. Nie chodzi wyłącznie o relacje romantyczne, ale o różne rodzaje związków występujące pomiędzy ludźmi, które czasem mogą być naprawdę skomplikowane. Jeśli sfera uczuciowa i więzi z innymi ludźmi są szczere, i mocne, jednostka może budować swoją stabilną pozycję na gruncie zawodowym.

Barszczewski jest osobą zarażającą wrodzonym optymizmem i zawsze służącą dobrą radą. Upodobał sobie szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. To właśnie im chce w pierwszej kolejności utorować drogę do lepszego życia przynoszącego korzyści. Autor wykonuje swoją działalność pro bono, gdyż bardziej traktuje ją jako misję oraz pasję. Dla jego wiernych odbiorców najbardziej liczy się fakt, że nie stawia się w roli niedostępnego moralizatora, lecz serdecznego przyjaciela. Dowiedz się więcej o Alex W. Barszczewski na Lubimy Czytać