Rozmaitości

Jak przygotować mieszkanie do przeprowadzki?

InfoGdansk
16 stycznia, 2023

Przeprowadzka do naszego nowego mieszkania czy domu to spore wyzwanie. O czym należy pamiętać przy przedsięwzięciach tego typu? Czy usług przeprowadzki to dobry pomysł? I wreszcie jak dokonać przeprowadzki, by wszystko poszło sprawnie i bez nerwów? Podpowiadamy poniżej.

Planowanie w przeprowadzce

Dobra przeprowadzka to ta z dobrym planem i organizacją. O czym warto więc pamiętać?

Na początku warto stworzyć listę rzeczy, które zabieramy ze sobą do nowego domu. Nie musimy zawierać tam każdej najdrobniejszej rzeczy do spakowania, ale spis przedmiotów, gabarytów i mebli. Po wykonaniu listy wiemy, czy do przeprowadzki wystarczy mały pojazd, czy być może większy transport z pomocą usług w przeprowadzkach. Jeśli chodzi o meble. Warto pomyśleć, jakie rzeczy należy rozkręcić, a jakie możemy przewieźć w całości. Kluczowe jest także to, jakie mają wymiary oraz wagę. Aby na samym początku nie dodawać sobie dodatkowej pracy oraz nie zabierać miejsca w nowym mieszkaniu lub domu, warto pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Ubrania nienoszone mogą zostać oddane lub sprzedane, a zużyty sprzęt elektroniczny już wcześniej wyrzucony w odpowiednim do tego miejscu.

 

Na własną rękę czy z usługą przeprowadzek

Tutaj mamy wiele możliwości. Jeśli chcemy sami dokonać przeprowadzki, to musimy sami wynająć odpowiedni pojazd, a także poprosić o wsparcie bliskich nas osób. Jeśli w naszym dotychczasowym życiu nie zgromadziliśmy zbyt wiele przedmiotów, a meble i większość sprzętu zostaje w domu, to bez większego problemu powinniśmy sobie poradzić.

Co, jeśli jest na odwrót? I mamy do przeniesienia już znacznie więcej rzeczy? Lub po prostu chcemy uzyskać fachową pomoc?  Wesprą nas w tym usługi w zakresie przeprowadzki. Firmy takie jak https://www.liderpak.pl/ nie tylko zajmą się pakowaniem przedmiotów czy mebli do pojazdu, ale także odpowiednio zabezpieczą nasze mienie. Zakres prac jest do ustalenia z większością firm zajmujących się przeprowadzkami. Zaczynając od transportu do miasta, aż po ustaleniu ile pracowników musi wykonywać daną przeprowadzkę. Niezależnie jaką opcję wybierzemy, to warto spakować dokumenty, napoje oraz ubrania na zmianę. Tak, żeby ewentualne opóźnienia w przeprowadzce nie sprawiły nam zbyt wielu trudności.

Przeprowadzka – o czym należy pamiętać?

Podczas przeprowadzki na własną rękę czy z pomocą usług dokonujących przeprowadzek nie należy zapominać o wszelkich rzeczach formalnych związanych z obecnym miejscem zamieszkania. Zanim się przeprowadzimy, to o zmianie adresu powinniśmy powiadomić m.in. dostawców prądu, wody, gazu, telekomunikację itp. Dodatkowo musimy poinformować naszego pracodawcę, jeśli takiego posiadamy, a także bank i towarzystwo ubezpieczeniowe. Dobrym pomysłem jest poinformowanie sąsiadów o przeprowadzce i o ewentualnych niedogodnościach z tym związanych. Okażemy im w ten sposób szacunek.

Przeprowadzka z pomocą usług do przeprowadzki czy na własną rękę to trudne zadanie. Natomiast, jeśli poświęcimy temu uwagi oraz dobrze wszystko zaplanujemy, możemy cieszyć się z włożonego wysiłku w naszych czterech ścianach.