Rozmaitości

Regały magazynowe – rodzaje, charakterystyka, zastosowanie

InfoGdansk
23 grudnia, 2022

Głównym zadaniem magazynów jest przechowywanie jak największej ilości produktów. Istotne jest więc umiejętne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni i wykorzystanie jej w jak najlepszy sposób. Kluczowym elementem jest dobór odpowiednich regałów do asortymentu magazynu i ich logistyczne rozmieszczenie. Jakie regały wybrać, aby wykorzystać jak najwięcej przestrzeni i ułatwić sobie pracę? 

Regały magazynowe używane – czy warto? 

Dostępność używanych regałów na rynku to ogromne ułatwienie, szczególnie dla nowych firm, które ściśle ograniczają początkowe wydatki. Regały magazynowe używane to przede wszystkim spora oszczędność pieniędzy, ale i dobre rozwiązanie dla środowiska. Kupno jakichkolwiek przedmiotów z drugiej ręki to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć ilość odpadów wielkogabarytowych. 

Częstym zmartwieniem przy zakupie używanych przedmiotów jest ich stan i jakość. Kupno zniszczonych przedmiotów może równać się z potrzebą ich szybkiego wymienienia. Takie sytuacje generują dodatkowe koszty, w efekcie czego tańszy produkt używany, końcowo wychodzi droższy niż nowy. Warto więc zaufać rzetelnej firmie regalsystem.pl regały magazynowe używane, którzy mają w swojej ofercie zarówno nowe, jak i używane regały, które są sprawdzone pod względem technicznym przez specjalistów. Kupując sprzęt u regalsystem.pl, mamy pewność, że produkt jest sprawny i spełnia prawidłowo swoją funkcję. 

Regały magazynowe używane – jak wybrać? 

Zakup regałów magazynowych należy zacząć od określenia swoich potrzeb. Jakie produkty będą przechowywane? W jakiej ilości? Jaka jest wielkość magazynów oraz częstotliwość sięgania po te produkty? Jeśli znamy te podstawowe informacje, warto zasięgnąć pomocy profesjonalnego doradcy ze strony regalsystem.pl, który indywidualnie dobierze odpowiedni sprzęt. Pomoc specjalisty pozwoli uniknąć niepotrzebnych błędów i ograniczyć dodatkowe koszty. 

Regały magazynowe używanie – rodzaje i zastosowania

W przypadku obszarów magazynowych, najlepiej sprawdzą się regały metalowe, które są wyjątkowo trwałe i solidne. Układ rozmieszczenia regałów można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i wykorzystać maksymalną możliwą ilość miejsca. Takie regały są łatwe w montażu i demontażu, co więcej, pomimo swojej wytrzymałości, są mobilne i lekkie. W ofercie Regał-system dostępne są najwyższej jakości regały, takich firm jak Mecalux, Schaefer czy Stow. Takie regały sprawdzają się przy lżejszych i cięższych obciążeniach, dzięki czemu dopasują się do potrzeb każdej firmy. 

W zależności od potrzeb, asortyment sklepu oferuje między innymi; regały półkowe, ułatwiające organizację mniejszych produktów; regały gastronomiczne, które spełniają wymagania restauratorów i wytycznych sanepidu oraz regały paletowe, mieszczące pakowane produkty o dużych gabarytach. Ponadto, firma Regał-system oferuje wjezdne regały magazynowe używane, które świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach o sporym asortymencie. Takie rozwiązanie świetnie zda egzamin np. w przypadku produktów delikatnych, których nie można ustawić bezpośrednio na sobie.