Imprezy

Gdański Sylwester 2023

InfoGdansk
27 grudnia, 2023

Koniec 2023 roku zbliża się coraz większymi krokami. Grudniowy miesiąc upłynął pod znakiem świątecznego nastroju, po refleksyjnych świętach Bożego Narodzenia czas na całoroczne podsumowania, sylwestrową zabawę i… otwarcie nowego rozdziału.

Gdańskie pożegnania i powitania

W nadmotławskim mieście od lat trwa tradycja wspólnego, plenerowego żegnania starego roku i witania nowego.

Wiele razy udało się też połączyć przyjemne z pożytecznym. 31 grudnia 2000 roku około 10 tysięcy osób powitało Nowy Rok pobrzękiwaniem dzwoneczków, ten wyczyn został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa i przyniósł miastu niemały rozgłos i uznanie.

Nowy Rok wielokrotnie witano koncertami muzycznymi odgrywanymi na gdańskich carillonach. Warto przypomnieć – carillon z wieży kościoła św. Katarzyny jest największym takim instrumentem w Europie Wschodniej, a jego największy dzwon waży prawie 3 tony! Ostatnie chwile odchodzącego roku i pierwsze momenty nowego zyskiwały więc zaskakującą formułę i oprawę.

Znaczenie tego zimowego czasu podkreślają też miejskie iluminacje, a w Oliwie zobaczyć można nietypową szopkę bożonarodzeniową.

Gdańska Noc Sylwestrowa 2023

W ostatnim dniu odchodzącego 2023 roku gdańskie imprezy plenerowe odbędą się w dwóch lokalizacjach. Wystąpią popularni artyści działający w odmiennych od siebie nurtach muzycznej sztuki, zatem z podjęciem decyzji nie powinno być problemu, dla każdego coś miłego.

Na terenie Jaru Wilanowskiego na Chełmie odbędzie się koncert Sylwii Grzeszczak, popularna wokalistka zaśpiewa swoje najbardziej znane przeboje.
Artystka zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2008 roku, gdy wraz z raperem Liberem wydała album „Ona i on”. Potem przyszedł czas na albumy solowe, Sylwia Grzeszczak świetnie zaśpiewała wiele własnych utworów, między innymi „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony” czy też „Tanta dziewczyna”. W dorobku popularnej wokalistki również nietypowy utwór, mianowicie nowy hymn drużyny piłkarskiej Warty Poznań.

Zobacz też – Czy warto kupić laptopa?

Sylwia Grzeszczak wystąpiła podczas wielu prestiżowych koncertów i festiwali, jednym z ciekawszych był występ w Wembley Arena w Londynie. Wielokrotnie występowała w Sopocie, a jeden z koncertów podkreśliła skokiem (oczywiście zabezpieczonym i kontrolowanym) z dachu Opery Leśnej.
W 2019 roku Sylwia Grzeszczak zaśpiewała w przestronnej Ergo Arenie, tym koncertem uświetniła swoje 30 urodziny.

Sylwestrowy koncert odbędzie się w Jarze Wilanowskim, którego obszar został udanie przekształcony w w atrakcyjny teren rekreacyjno-parkowy.

Natomiast na scenie przy molo w Brzeźnie wystąpi Gromee z zespołem. Artysta od lat specjalizuje się w muzycznych brzmieniach w elektronicznym wydaniu.
Gromee, czyli Andrzej Gromala reprezentował Polskę w 63. edycji Festiwalu Eurowizja, wielokrotnie występował też na wielu innych prestiżowych imprezach i festiwalach.
Jego utwór „Follow You” zyskał wielkie uznanie wśród słuchaczy w całej Europie, a inne kompozycje również zajmowały wysokie miejsca w muzycznych rankingach i zestawieniach przebojów.

Zobacz też – Jak wybrać odpowiednią kancelarię prawną?

Gdańska Noc Sylwestrowa coraz bliżej, atrakcji w tym szczególnym czasie nie zabraknie.

INFORMACJE
Gdański Sylwester 2023;
31 grudnia 2023 r., godz. 22.00;
Jar Wilanowski – koncert Sylwii Grzeszczak;
Plaża przy molo w Brzeźnie – Gromee z zespołem;