Impreza już się odbyła

Imprezy

232 urodziny Artura Schopenhauera w Stacji Orunia

InfoGdansk
5 lutego, 2020
Zdjęcie: 232 urodziny Artura Schopenhauera.

Artur Schopenhauer urodził się w Gdańsku 22 lutego 1788 roku w bogatej rodzinie kupieckiej. Jego rodzice nie zaakceptowali rozbiorowych rozstrzygnięć i kilka lat później wyjechali z pruskiego już Gdańska.

Artur Schopenhauer był jednym z najważniejszych filozofów w XIX stuleciu

Matka Artura zasłynęła z nieprzeciętych walorów intelektualnych, a młody gdańszczanin poświęcił się dogłębnym studiom nad myślą filozoficzną. Jego przemyślenia i dociekania nie znalazły uznania współczesnych mu środowisk naukowych, dopiero u schyłku życia doceniono znaczenie i błyskotliwość tego dorobku filozoficznego.

Artur Schopenhauer jest jedną z najbardziej znanych postaci o gdańskich korzeniach.

Urodzinowa uroczystość odbędzie się w Stacji Orunia Gdańskiego Archipelagu Kultury. Lokalizacja oczywiście nieprzypadkowa, bo okolica przed wiekami należała do dziadka słynnego filozofa. W sąsiedztwie kulturalnej placówki zachowały się pozostałości parku, w którym pod koniec XVIII wieku mały Artur z pewnością nie jeden raz biegał i hasał.

Spotkanie poprowadzi pan Sebastian Dama – doktor nauk społecznych z dziedziny pedagogiki społecznej oraz autor wielu publikacji dotyczących socjologiczno-filozoficznej tematyki.

Na urodzinowym spotkaniu odbędzie się wykład, potem dyskusja oraz poczęstunek tortem.

INFORMACJE
232 urodziny Artura Schopenhauera;
Stacja Orunia GAK
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
22 luty 2020 (sobota), godz. 17.00;
Wstęp wolny.