Rozmaitości

Zajęcia z robotyki w Gdańsku – ciekawe warsztaty dla dzieci

InfoGdansk
22 października, 2023

Nie tak łatwo znaleźć zajęcia, które będą dziecko jednocześnie bawić i uczyć, prawda? Najczęściej do wyboru mamy bawialnie lub korepetycje. W GO4Robot® powstał jednak zupełnie nowy rodzaj zajęć dla dzieci łączący w sobie zabawy i przydatne umiejętności z zakresu informacji. Udział w warsztatach uczy logicznego myślenia, pozwala na rozwijanie wyobraźni i gwarantuje dobrą zabawę. Sprawdź, jakie kreatywne zajęcia dla dzieci znajdziesz w Gdańsku z firmą GO4Robot®!

Zajęcia z robotyki i programowania 

Warsztaty organizowane przez GO4Robot® to innowacyjne zajęcia dodatkowe dla Twojego dziecka. Ich celem jest pokazanie dzieciom, że programowanie i robotyka nie muszą być trudne. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów przygotowanych do pracy z dziećmi, również w przedszkolach i szkołach. Eksperci GO4Robot® doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzieci uczą się najszybciej poprzez działanie, dlatego na każdych zajęciach dzieci samodzielnie programują i sprawdzają, jak działają różnego rodzaju roboty

GO4Robot® organizuje warsztaty, na których dzieci podczas programowania robotów, rozwijają swoją kreatywność, a jednocześnie uczą się wielu przydatnych rzeczy takich jak elementy elektroniki czy informatyki. Poszczególne grupy warsztatowe dostosowane są do wieku uczestników, tak aby dać szansę każdemu dziecku na zaangażowanie się i uczestnictwo we wspólnym budowaniu i w zabawie.

LEGO Duplo i nie tylko 

Dzieci kochają LEGO, a pasją GO4Robot® jest programowanie, dlatego stworzono cykl warsztatów, w których wykorzystuje się klocki LEGO, Duplo, LEGO WeDo 2.0. czy zestawy Education Spike. Dzięki temu zajęcia z robotyki mogą odbywać się także z daleka od ekranu. Prowadzący z GO4Robot® mają w sobie niezgłębione pokłady kreatywności, którymi zarażają uczestników niezależnie od wieku i udowadniają uczestnikom warsztatów, że to, co w szkole wydaje się nudne, może być fantastyczną przygodą. 

Programy GO4Robot® przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia i trwają równolegle do roku szkolnego. Zapraszamy rodziców to zapoznania się z ofertą kursów i zapisywania dzieci na warsztaty. GO4Robot® łączy zabawę z nauką, co owocuje rozwijaniem zainteresowań dzieci, umiejętnością logicznego myślenia i zwracania uwagi na szczegóły. 

Czego dzieci uczą się w GO4Robot® w Gdańsku?

To, czego dzieci nauczą się w czasie zajęć, zależy oczywiście od wieku, w jakim są uczestnicy danej grupy. Na początku jest więcej zabawy, z czasem pojawia się coraz więcej informatyki, robotyka oraz samodzielne zajmowanie się programowaniem. Na warsztatach dzieci poznają między innymi budowę robota i jego działanie, programowanie danego robota oraz testowanie i ulepszanie programu według własnych pomysłów. Od zabawy klockami przechodzi się niezauważalnie do konstruowania i tworzenia relatywnie skomplikowanych programów z zakresu robotyki. Doświadczeni nauczyciele potrafią obudzić zainteresowanie do programowania drzemiące w każdym z uczestników zajęć! Nie ma co zwlekać! Poznaj koniecznie kreatywne zajęcia dla dzieci – Gdańsk jest jednym z miast, w którym możesz skorzystać z oferty GO4Robot® i tchnąć w swoje dzieci pasję do programowania