Informacje

3 Krajobrazy Gdańskie” z perspektywy roweru

InfoGdansk
18 czerwca, 2021

Północne rejony Polski to tereny idealne dla początkujących rowerzystów – przewyższenia nie są tu zbyt duże, a sieć tras rowerowych z roku na rok coraz bardziej gęsta. Planowanie wyprawy na dwóch kółkach nigdy nie było łatwiejsze: z pomocą przychodzi aplikacja mobilna „3 Krajobrazy Gdańskie” dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Motywem przewodnim aplikacji jest zachęcenie turystów do odwiedzenia nie tylko Trójmiasta, ale też sąsiednich okolic. Żuławy Gdańskie to tereny, o których mówi się rzadziej: nie są tak często odwiedzane, a malowniczych krajobrazów i zabytków mają przecież nie mniej niż wybrzeże. Natomiast Wyżyna Gdańska to kręte rzeki, zielone wzgórza, kanały, dawne elektrownie, zabytki sakralne i niezwykła architektura: tym właśnie charakteryzują się tereny, po których prowadzi aplikacja.

Po uruchomieniu aplikacji powitają nas trzy moduły: Żuławy Gdańskie, Gdańsk oraz Wyżyna Gdańska. Tak została podzielona aplikacja, aby ułatwić użytkownikom znalezienie konkretnych informacji. Dalej mamy bazę miejsc, wraz z opisami i danymi lokalizacyjnymi, prognozę pogody i planer, do którego można dodać konkretne obiekty i trasy – to właśnie one stanowią trzon aplikacji. Jest ich tutaj kilkadziesiąt, każda z nich ma opis, podano również orientacyjny czas trwania wycieczki, długość oraz atrakcje znajdujące się w pobliżu.

Wszystkie trasy można zobaczyć na zbiorczej mapie, która daje ogląd całego obszaru. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość nawigacji po trasie: po wybraniu konkretnej pętli użytkownik otrzyma od systemu wskazówki.

„Jest to nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Dzięki temu użytkownicy aplikacji nie muszą korzystać z nawigacji zewnętrznych, zyskują pewność, że wyznaczona trasa jest oficjalna i ma rzeczywisty, zadbany przebieg w terenie”mówi Emilia Grzyb – Prezes Lokalnej Grupy Działania „Trzy Krajobrazy”.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że ich realizacja przyczyni się do wzrostu zainteresowania tymi terenami, a rozwiązania znajdujące się w mobilnym przewodniku posłużą do planowania ciekawych wycieczek.

„Ważne jest dla nas również to, aby nie tylko zachęcić turystów do wizyty na Żuławach, ale też przypomnieć mieszkańcom, jak piękne tereny mamy w pobliżu. Aplikacja jest okazją do tego, aby poznać je na nowo”dodaje pani Emilia Grzyb.

Mobilny przewodnik „3 Krajobrazy Gdańskie” został zrealizowany na zlecenie Stowarzyszenia

Lokalna Grupa Działania „Trzy Krajobrazy” przez krakowską firmę Amistad. Treści w nim zawarte stworzono w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim, z myślą o zagranicznych turystach, których w Polsce każdego roku jest więcej.

Aplikacja jest bezpłatna, można ją pobrać ze sklepów:

Galeria 3 Krajobrazy Gdańskie” z perspektywy roweru