Niedaleko

Rejsy turystyczne w Ustce

InfoGdansk
14 grudnia, 2021
Zdjęcie: Galeon "Dragon" wraca z bałtyckiego rejsu.

Atrakcji turystycznych w Ustce nie brakuje, bez wątpienia jedną z najciekawszych jest wyprawa na wody rozkołysanego Bałtyku.

Szczególnie polecamy rejsy stylizowanymi galeonami, jednostki cumują naprzeciwko Kapitanatu Portu, w pobliżu charakterystycznej i doskonale kojarzonej usteckiej latarni morskiej.

Galeon „Dragon” w Ustce

W wakacyjne miesiące w rejsy wypływa galeon „Dragon”, do nazwy jednostki efektownie nawiązuje rzeźba smoka widoczna w galionie statku.

Piracki galeon powstał na bazie holownika wojskowego, ale dzięki udanej przebudowie wykorzystaniu talentu Stanisława Cupiała – statek nieodparcie kojarzy się z przygodami kapitana Jacka Sparrowa i jego niesfornych kompanów.

Pierwsze rejsy są bardziej spokojne i dają możliwość cichego i nastrojowego kontaktu z morską przyrodą.

W kolejnych wyprawach do akcji wkraczają animatorzy-piraci, którzy porywają gości w fascynujący świat morskiej przygody. Podczas rejsów odbywają się więc ciekawe zawody i konkursy.

Nawet przy nieco większych falach galeonem może nieźle pobujać, wtedy pokład rozbrzmiewa krzykami rozemocjonowanych turystów.

Rejsy trwają ok. 50 minut i odbywają się od godzin rannych do zachodu słońca.

Podczas ostatniego rejsu podziwiać można słońce z wolna opadające do linii horyzontu, w ofercie tej wieczornej wyprawy również efektowne pokazy laserowe. Następnie galeon wraca do portu, gdzie po krótkiej przerwie na turystów czeka dyskoteka ze świetnie zaopatrzonym barem na dolnym pokładzie.

Galeon „Unicus” w Ustce

Po zakończeniu wakacji galeon „Dragon” wraca do Gdyni, a jego miejsce przy usteckim nabrzeżu zajmuje „Unicus”, którego stylizacja również nawiązuje do pirackiego kolorytu.

Statki należą do armatorskiej firmy „Ustka-Tour”, która między innymi obsługuje rejsy turystyczne w Gdyni oraz na szlaku portowo-stoczniowym łączącym centrum Gdańska z Westerplatte.

Rejs wycieczkowy jest więc ciekawym spotkaniem z bałtycką przyrodą, z pokładu jednostki widać też sporo nawiązań do usteckiej historii.

Po stronie zachodniej zobaczyć na przykład można wcinające się morze tak zwane trzecie molo – to pamiątka planowanej, ledwie rozpoczętej i niedokończonej rozbudowy tutejszego portu. Inwestycja została podjęta w czasach III Rzeszy, ale po kilkunastu miesiącach z zakrojonych z rozmachem planów zrezygnowano.

Ciekawie prezentuje się też widziana od strony morza panorama portu z charakterystyczną latarnią, budynkiem kapitanatu i ujściem Słupi – jednej z najważniejszych rzek Pomorza Środkowego.

Natomiast po stronie wschodniej widać szerokie plaże z oddaloną światowej rangi atrakcją przyrodniczą – wielkim obszarem Słowińskiego Parku Narodowego.

INFORMACJE
Galeony „Dragon” i „Unicus” – rejsy turystyczne w Ustce;
ul. Marynarki Polskiej, naprzeciwko Kapitanatu Portu, obok Latarni Morskiej;
tel. 698 523 694;
galeony.pl
Galeria Rejsy w Ustce - fotografie