Rozmaitości

Link building – sprawdź jak pozyskiwać wartościowe odnośniki do swojej strony internetowej

InfoGdansk
1 września, 2022

Spora część osób wychodzi z błędnego założenia, że głównym działaniem składającym się na pozycjonowanie stron jest analiza słów kluczowych. Oczywiście jest ona bardzo ważna ale nie najważniejsza! Nie można zapomnieć o tym, że w pozycjonowaniu kluczowym etapem jest przede wszystkim tworzenie silnych linków i rozpowszechnienie ich w sieci. Etap ten możesz kojarzyć pod nazwą link buildingu. W niniejszym artykule przedstawimy Ci najważniejsze informacje jakie musisz wiedzieć o tym procesie. Dowiedz się więcej!

Linki naturalne to te, które robot indeksujący Google lubi najbardziej

Nie przesadzimy jeśli powiemy, że robot indeksujący Google bardzo surowo ocenia pozyskiwane przez Ciebie linki. Ma to na celu zapobiegnięcie rozpowszechnianiu linków uznawanych za spam, które przynoszą odwrotny efekt od oczekiwanego i obniżają pozycję Twojej strony internetowej. Wyróżnić możemy linki naturalne oraz nienaturalne. Jako pierwsze uznaje się wszystkie odnośniki tworzone na różnego rodzaju forach, których zadaniem jest odesłanie do treści udostępnianych na stronie internetowej. Z kolei za linki nienaturalne uznaje się te, które są umieszczane sztucznie w bardzo dużych ilościach m.in. w systemie wymiany linków.

Unikaj linków nofollow i miej pewność, że Twoja pozycja w wyszukiwarce będzie się zwiększać

Decydując się na link building poza spamerskimi odnośnikami należy uważać na coś jeszcze. Mowa tutaj o linkach nofollow i dofollow. Dla Ciebie, jako osoby która próbuje wypromować swoją stronę internetową i zostać zauważonym wśród odbiorców pożądane są jedynie linki dofollow. Dają one znać robotowi indeksującemu Google, aby podążać za danym odnośnikiem. Z kolei linki nofollow są uznawane za mniej wartościowe, ponieważ blokują informację dla robota. Ich zadaniem nie jest podniesienie pozycji Twojej strony internetowej, a jedynie zwiększyć zaufanie wśród potencjalnych odbiorców. Link building to jeden z najbardziej skutecznych etapów wymagający jednak precyzyjnego działania. Na stronie https://afterweb.pl/ znajdziesz niezbędne informację jakie musisz wiedzieć o pozyskiwaniu wartościowych odnośników kierujących do Twojej strony internetowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości do dyspozycji masz wysoce wykwalifikowanych pracowników z firmy Afterweb. Buduj świadomie swoją silną pozycje w internecie!