Informacje

Atrakcje z okazji 70-lecia Gdańskiego ZOO

InfoGdansk
13 kwietnia, 2024
Zdjęcie: Lwiarnia w Gdańskim ZOO. Fot. Gdański Ogród Zoologiczny.

Gdański Ogród Zoologiczny z okazji 70-lecia powstania przygotował wiele ciekawych atrakcji – między innymi grę terenową, konkurs fotograficzny oraz dwudniowe obchody urodzin.

Gdański Ogród Zoologiczny powstał 70 lat temu

W dniu 1 maja 1954 roku pierwsi zwiedzający odwiedzili Gdański Ogród Zoologiczny. W tym roku przypadają więc 70. urodziny Gdańskiego ZOO, które przez lata powstawało również dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pomorza. To właśnie oni podarowali pierwsze zwierzęta i to dzięki czynom społecznym powstało wiele potrzebnych obiektów.

Nawet podczas gorszych lat Gdańskie ZOO stawiało małe kroki do przodu, a w swojej najnowszej historii prawdziwie zaskoczyło budową nowoczesnych lwiarni i żyrafiarni.
Z okazji jubileuszu placówka zaplanowała atrakcje, którymi przybliży historię swojego powstania i późniejszego działania.

Atrakcje w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

Na aktywnych zwiedzających od soboty 13 kwietnia czeka gra terenowa „Historia Gdańskiego Zoo”, w której należy odszukać wszystkie punkty i odpowiedzieć na związane z nimi pytania.
Jak zmieniały się miejsca? Jak wyglądały dawne wybiegi? Jakie gatunki w przeszłości zamieszkiwały nasze zoo? Dowiecie się tego z tablic historycznych rozmieszczonych w 15 punktach ogrodu. Każda tablica zawiera zwięzłe informacje, które pomogą w poszukiwaniu rozwiązań.

Żeby wziąć udział w grze należy wydrukować w domu kartę do gry lub pobrać ją przy bramie głównej zoo.

Więcej informacji: www.zoo.gdansk.pl

To dopiero początek niespodzianek. Na zwiedzających czekają nowe tablice edukacyjne, a na gdańskie tory wyjechał zoologiczny tramwaj.
W żyrafiarni już niedługo pojawi się wystawa pamiątek związanych z działaniem Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego – przewodniki, bilety i mapki. W okolicach woliery flamingów zobaczyć będzie można odświeżoną tablice historyczną z ciekawą prezentacją dziejów ogrodu. .Puste miejsce na tablicy czekają na fotografie zwiedzających!

Zobacz też – Kulinarne oblicze Trójmiasta: Smakuj każdy moment

Na gdańskie torowiska wyjechał tramwaj z przedstawieniem flaminga, oryksa i geparda. Nieprzypadkowo takie właśnie gatunki pojawiły się na burtach tramwajowego wagonu, Gdańskie ZOO odnotowało znaczące sukcesy w hodowli tych zwierząt, uczestniczy też w ważnych programach ochronnych i ratunkowych.
W tym roku placówka obchodzi również 30-lecie działania Małego Zoo. Z tej okazji edukatorki przygotowały wystawę dotycząca jego mieszkańców. Już w maju będzie można zapoznać się z Bolkiem i Lolkiem i dowiedzieć się z czego słynie alpaka Gabrysia.

Animacje i edukacja w weekend majowy

Warto gdańskie ZOO odwiedzić w weekend 11 i 12 maja. Na wszystkich będą czekać stoiska z animacjami oraz warsztatami. Z tej okazji opiekunowie zwierząt przygotowali specjalne pokazowe karmienia, podczas których opowiedzą o swoich podopiecznych. Nie zabraknie również zwierzęcych maskotek. Szykuje się zabawa dla całej rodziny. Szczegóły wydarzenia już wkrótce.

Konkurs fotograficzny w Gdańskim ZOO

Z okazji urodzin placówka zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „70 lat z Gdańskim Zoo”.
Gdańskie zoo przez 70 lat swojej działalności stało się ważnym punktem na mapie Trójmiasta. Jest to miejsce wspólnych spotkań, wycieczek klasowych oraz spacerów. Stąd pomysł zebrania fotograficznych wspomnień zwiedzających i ich prezentacji na wspólnej tablicy pamiątkowej. W grę wchodzą zarówno zdjęcia zwierząt, obiektów jak i takie, w których to Wy jesteście na pierwszym planie. Zależy nam żeby uzupełnić wszystkie dekady, dlatego zachęcamy do uczestnictwa zarówno młodsze jak i starsze pokolenia.

Zobacz też – Gdańsk – znajdź idealne miejsce na Twoją konferencję!

Format zdjęcia dowolny, preferujemy wersje elektroniczną, ale może też być oryginał. Ważne jest nawiązanie do tematu konkursu. Liczy się również jakość i kreatywność. Liczymy na piękne fotografie, które dopełnią historię naszego zoo. Zdjęcia można wysłać drogą mailową (marketing@zoo.gda.pl), do gdańskiego zoo (pocztą na adres ul. Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk) lub osobiście zostawiając prace w dyżurce ochrony, przy głównym wejściu do zoo). Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz podpisane zgody należy wysłać na adres zoo lub drogą mailową z podpisem elektronicznym. Wybierzemy 3 zwycięskie fotografie (nagroda główna oraz dwie nagrody dodatkowe), ale nie wykluczamy wyróżnień. Wybrane przez nas zdjęcia zawisną na historycznej tablicy pamiątkowej.

Zgłoszenia do 3 maja 2024 r. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 10 maja br.
Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się osobiście.
Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.

W formularzu zgłoszeniowym należy podać imię i nazwisko uczestnika, tytuł zdjęcia oraz datę i miejsce wykonania (w ostateczności wystarczy orientacyjny rok i miejsce).

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie
https://zoo.gdansk.pl/wizyta-w-zoo/70-lecie-zoo/

Galeria 70-lecie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego - fotografie