Rozmaitości

Kto najchętniej wybiera kawalerki w Bydgoszczy?

InfoGdansk
14 grudnia, 2022

Inwestycje w mieszkania nadal się opłaca. Najważniejsze jest to, aby wybrać lokal w dobrej lokalizacji i znaleźć korzystną ofertą. Wartym uwagi pomysłem może być zakupienie nawet niewielkiej kawalerki. Już teraz przekonaj się o tym, komu i dlaczego opłaca się zakupić kawalerkę w Bydgoszczy.

Dlaczego warto zakupić kawalerkę z rynku pierwotnego?

Najczęściej możliwe jest zakupienie kawalerki o powierzchni, wahającej się między 19 a 32 m2. Niewielki metraż nie musi być ograniczeniem, a wręcz przeciwnie zapewnia wiele istotnych korzyści. Jakich? Po pierwsze wiąże się z mniej kosztowną inwestycją finansową. Dzięki temu możesz zakupić dla siebie pierwsze mieszkanie lub też zdecydować się na zainwestowanie pieniędzy w lokal do wynajmu. Kawalerki w Bydgoszczy to ciekawa inwestycja, gdyż nie wymaga dużej zdolności kredytowej. Dobra lokalizacja może sprawić, że z czasem wartość takiego małego mieszkania znacząco wzrośnie. Już teraz przekonaj się, kto najczęściej decyduje się na kupowanie kawalerek nie tylko w Bydgoszczy, ale też w innych miastach w Polsce.

3 grupy osób, które najczęściej decydują się na zakup kawalerki

Mieszkanie dla singla

Jeśli szukasz taniego mieszkania na własność, bo masz już dość wynajmu, to koniecznie zdecyduj się na kawalerkę. Będzie to wystarczająca przestrzeń dla singla czy singielki. Jeden pokój z aneksem lub osobną kuchnią, a do tego łazienka może okazać się wystarczająca dla jednej osoby.

Z czasem, gdy mieszkanie stanie się za małe, zdecydujesz się na sprzedaż lokalu i zyskasz dodatkową formę zarobku.

Tanie mieszkanie dla pary bez dzieci

Kolejną możliwością jest zakupienie kawalerki dla pary, np. dla młodych osób dopiero po studiach, które chcą razem zamieszkać lub też ewentualnie dla świeżo upieczonego małżeństwa. Jeśli planujecie zakupić własne mieszkanie, ale nie macie zbyt dużej zdolności kredytowej, to zdecydowanie kawalerka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Takie tanie mieszkanie sprawdzi się bardziej dla par bez dzieci lub ewentualnie w pierwszych latach życia maluszka. Później konieczne będzie poszukanie innego lokum.

Inwestycja dla dzieci

Chcesz zagwarantować swoim dzieciom lepszy start? W takim razie możesz odkładać pieniądze już od chwili ich narodzin, a później przeznaczyć je na zakup kawalerki. Alternatywą jest od razu wzięcie kredytu hipotecznego na małe mieszkanie, a następnie wynajmowanie go do czasu, aż dziecko dorośnie. Szczególnie to się opłaca w kontekście miast studenckich. Dzięki temu w przyszłości, gdy będzie chciało iść studia, nie będzie musiało wydawać oszczędności, pracować lub też Ty nie będziesz musiał bądź też musiała płacić za wynajem. Jeśli chcesz, mieszkanie możesz z czasem przepisać na dziecko, co będzie jego zabezpieczeniem na przyszłość. Obecnie nie ma lepszej inwestycji niż mieszkanie lub grunt, więc warto o tym pamiętać i rozpocząć od kawalerki. Bydgoszcz to miasto pełne możliwości, dlatego też znajdź dobrą lokalizacją blisko centrum i już teraz zdecyduj się na mieszkanie z rynku pierwotnego.