Rozmaitości

Kończy się termin ubiegania się o zwrot z systemu ViaTOLL! Sprawdź, ile czasu Ci jeszcze zostało

InfoGdansk
24 sierpnia, 2022

Jeszcze do niedawna ViaTOLL stanowił system poboru opłat drogowych. Od października zastąpiony został jednak przez system e-TOLL. Jeśli na Twoim koncie pozostały jakieś środki, to na szczęście nie musisz się martwić – możesz ubiegać się o zwrot ViaTOLL. Musisz jednak się pospieszyć, gdyż ostateczny termin składania formularzy zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie nastąpi? Odpowiedź na to pytanie umieściliśmy w poniższym artykule. Jednocześnie podpowiadamy w nim również, jakie masz możliwości.

Zwrot z systemu ViaTOLL – jaką może przyjąć formę?

W październiku strona ViaTOLL została całkowicie wygaszona. To samo stało się z systemem poboru opłat – dlatego też wielu użytkowników zaczęło zastanawiać się nad tym, czy możliwy jest zwrot kaucji za urządzenie oraz pozostałych środków z salda umowy.

Na szczęście okazało się, że taka możliwość istnieje. W zależności od sytuacji może ona przyjąć dwie formy. Pierwsza z nich zakłada zwrot kaucji oraz środków z salda na konto bankowe. Druga natomiast umożliwia ubieganie się o przeksięgowanie środków ze starego systemu na nowy. Jest jednak jeden warunek – należy mieć już założone konto w systemie e-TOLL.

Aby uzyskać zwrot, należy wypełnić odpowiedni formularz i przesłać go na wskazany adres e-mail. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem https://www.akademiaczasupracy.pl/jak-odzyskac-zwrot-kaucji-viatoll/. To właśnie tam znajdziesz szczegółową odpowiedź na pytanie o to, jak odzyskać zwrot kaucji ViaTOLL – wraz z odpowiednimi drukami i adresami, na jakie należy je wysłać. Na tym jednak nie koniec – możesz też wykupić odpowiednie szkolenie, które ułatwi Ci przejście na system e-TOLL.

Do kiedy można ubiegać się o zwrot ViaTOLL?

Jak w niemal każdym przypadku, możliwość uzyskania zwrotu ViaTOLL ma swój ściśle określony termin. Wynosi on 12 miesięcy od momentu wygaszenia systemu. Data ta mija dokładnie 30 września 2022. To oznacza, że naprawdę musisz się pospieszyć!