Rozmaitości

Blokady parkingowe – zabezpiecz dzięki nim własne miejsce na parkingu

InfoGdansk
27 czerwca, 2022

Posiadasz miejsce na parkingu i chcesz je zabezpieczyć przed nieproszonymi kierowcami? Problem rozwiązują blokady parkingowe. To odpowiednie wyjście, aby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Mowa o zajmowaniu przestrzeni przez osoby trzecie, pomimo jej wykupienia na własną rękę. Co trzeba wiedzieć o montażu i użytkowaniu zapór? Czytaj dalej, a poznasz wszystkie najważniejsze kwestie.

Co trzeba wiedzieć o stawianiu blokad parkingowych?

Blokady parkingowe to elementy, których rolą jest ochrona miejsc na parkingu przed dostępem dla osób trzecich. Spotkać je można w wielu lokalizacjach. Zarówno na osiedlach mieszkalnych, gdzie zabezpieczają prywatne przestrzenie samochodowe, jak i na terenach placówek. Wówczas zapory chronią miejsca postojowe przeznaczone dla pracowników.

Trzeba pamiętać, że przepisy dotyczące montażu blokad parkingowych zależą od tego, kto pełni funkcję właściciela danego terenu. Jeśli sam nim jesteś i chcesz umieścić zaporę na własnej posesji, nie musisz uzyskiwać żadnej zgody. Natomiast w przypadku parkingu osiedlowego, konieczne staje się zezwolenie choćby od wspólnoty mieszkaniowej. A jeśli teren należy do gminy, należy zgłosić się do jej zarządu.

Blokady parkingowe – główne rodzaje i ich obsługa

Blokady parkingowe występują w różnych wersjach. Mogą to być słupki uchylne, czy też zapory w formie trójkątów. Ich obsługa nie należy do skomplikowanych czynności. Opuszczając parking, wystarczy otworzyć zamek i opuścić blokadę, a następnie ponownie ją podnieść.

Problemów nie stwarza także montaż. W tym celu wykorzystasz specjalne wkręty, które każdorazowo dołączane są do poszczególnych produktów. Gdzie zaś szukać blokad parkingowych? Ze względu na atrakcyjność cen, warto zdecydować się na ofertę https://calus-p.pl/126-blokady-parkingowe-w-zwiazku-ze-stale-rosnacymi-cenami-stali-ceny-na-sklepie-ulegaja-zmianie. W asortymencie odnajdziesz zapory w rozmaitych wariantach, które w odpowiedni sposób zabezpieczą posiadane miejsce parkingowe przed niechcianymi osobami.