Imprezy

HOP W KOSMOS z Galerią Przymorze

InfoGdansk
2 października, 2023

Z okazji Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej, Galeria Przymorze przygotowała iście kosmiczną niespodziankę dla swoich najmłodszych klientów i ich rodzin. Już 4 października w godzinach 11.00-14.00 odbędzie się akcja „HOP W KOSMOS”, w ramach której odbędą się przedstawienie teatralne oraz interaktywne zabawy tematyczne.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gdański Archipelag Kultury.

Kosmiczna podróż w Galerii Przymorze

„HOP W KOSMOS” to edukacyjny spektakl skierowany do dzieci powyżej 3. roku życia, pełen fascynujących faktów o kosmosie, zaprezentowanych w przystępny i zabawny sposób. Dzięki przedstawieniu przygotowanemu przez PLAMA Gdański Archipelag Kultury, dzieci dowiedzą się, jak wygląda wszechświat, w jakiej galaktyce żyjemy, czy droga mleczna jest naprawdę z mleka, a także czy Pluton to planeta czy może znany pies z pewnej kreskówki, który wyruszył w kosmiczną podróż.

„HOP W KOSMOS” to także połączenie wspaniałej muzyki, fascynujących historii oraz interaktywnych zabaw z widzami. Dzięki temu każdy maluch stanie się małym astronautą i jeszcze bardziej zgłębi tajniki kosmosu i planet.

„HOP W KOSMOS” – program imprezy

Wydarzenie odbędzie się we środę, 4 października 2023 roku, w godzinach 11.00-14.00. Przedstawienie będzie wystawiane dwukrotnie (o godzinie 11.00 oraz 13.15) i potrwa 45 minut. Pomiędzy spektaklami, w godz. 11.45-12.45, odbędą zabawy interaktywne związane z kosmosem.

Zobacz też – Co warto wiedzieć o oknach drewnianych

– Galeria Przymorze to nie tylko zakupy, ale też niezwykłe doświadczenia, które chcemy serwować naszym klientom. Aktywnie włączamy się w ciekawe projekty angażujące społeczność lokalną. Przykładem takiej inicjatywy jest współpraca z Gdańskim Archipelagiem Kultury i wydarzenie ‘HOP W KOSMOS’. W efekcie, w środę 4 października, teatr dla najmłodszych zagości w naszej galerii. Będzie to dobra okazja, aby zauroczyć najmłodszych wszechświatem, a także nauczyć ich ciekawych informacji o kosmosie poprzez interaktywne zabawy – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Galerii Przymorze.

 

Udział w wydarzeniu „HOP W KOSMOS” jest bezpłatny.