Kultura

Klub Osiedlowy Plama

InfoGdansk
3 maja, 2017

Klub funkcjonuje w dzielnicy Zaspa, która z pozoru jest blokowiskiem jakich wiele, w rzeczywistości przestrzenią wielu wątków lokalnej i szerzej pojmowanej historii.

„Plama” z początku działała jako klub osiedlowy, potem urosła do rangi ważnej instytucji kulturalnej, dalekiej jednak od elitarności – często pretensjonalnej i pozbawionej głębszej treści. To raczej fantastyczna przestrzeń wymiany, w której twórcy dzielą się z odbiorcami, zawodowcy z amatorami i pasjonaci z szukającymi własnej drogi słuchaczami.

Zobacz też – Koszule ze stójką wracają do mody!

W klubie odbywają się imprezy z szerokiego spektrum kulturalnej działalności: koncerty, przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, spotkania z ciekawymi osobami. Wielkim zainteresowaniem cieszą się zajęcia dla dzieci i młodzieży z tematyki rysunku, ceramiki czy muzyki.

Imprezy w „Plamie”

Klub „Plama” wpisał się w nurt gdańskiej kultury organizacją FETY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych, z innych inicjatyw warto wymienić:

„Obrazy Ogniem Malowane” – to etiudy teatralne i prezentacje z wykorzystaniem prawdziwego ognia;

„Muzyka w Blokowisku” – koncerty na dachu budynku klubowego;

„Miejskie Znaki Kultury” – imprezy plenerowe organizowane w mniej znanych fragmentach miasta;

„Teatr w Blokowisku” – ciekawe przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych.

Klub „Plama” współorganizuje też „Gdańską Szkołę Muralu”, o wielkoformatowym malarstwie z obszaru tej dzielnicy coraz głośniej w naszym kraju i poza polskimi granicami.

Zobacz też – Czy warto robić zakupy spożywcze przez internet?

Placówka działa w ramach Gdańskiego Archipelagu Kultury.

INFORMACJE
Klub Osiedlowy Plama
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
tel. 58 557 42 47
email:  feta@plama.art.pl
www.plama.art.pl