Imprezy

Rzeczoobieg w Galerii Przymorze. Przynieś niepotrzebne rzeczy, odbierz upominek i pomóż potrzebującym

InfoGdansk
26 września, 2023

Chcesz pozbyć się zbędnych rzeczy? Zrób to ekologicznie! W dniach 28-30 września 2023 w godzinach 11.00-19.00 Galeria Przymorze zaprasza mieszkańców Gdańska na wydarzenie „Rzeczoobieg”. Wystarczy przynieść 10 kilogramów zbędnych rzeczy i odebrać upominek, pomagając przy tym osobom niepełnosprawnym. Partnerem akcji jest Fundacja EcoTextil.

Rzeczoobieg w Galerii Przymorze

Pod hasłem „Rzeczoobieg” Galeria Przymorze prezentuje swoją najnowszą inicjatywę, łączącą działania na rzecz ochrony środowiska z pomocą potrzebującym. Zasady udziału w akcji są niezwykle proste. W dniach 28-30 września 2023 r. w godzinach 11.00-19.00 zachęcamy do przyniesienia do Galerii Przymorze niepotrzebnych już ubrań, tekstyliów, akcesoriów oraz zabawek. Za każde oddane 10 kg rzeczy, uczestnik akcji otrzyma upominek w postaci kwiatka w doniczce.

Zobacz też – Z odzieżą fitness po siłę i zdrowie

Zebrane w ramach akcji przedmioty zostaną poddane specjalnemu procesowi. Współpracująca z Fundacją EcoTextil, firma Wtórpol podejmie się zadania odpowiedzialnego sortowania zebranych rzeczy. Te, które zachowują dobrą jakość, trafiają bezpośrednio do sklepów second hand, czekając na nowego właściciela. Z kolei te zużyte zostaną poddane recyklingowi, przekształcając się w przydatne czyściwo fabryczne oraz paliwo alternatywne.

Ekologia w Galerii Przymorze

Część zysków z przetwarzania odzieży trafi bezpośrednio na konto Fundacji EcoTextil. Dzięki tym środkom, Fundacja zakupi sprzęt rehabilitacyjny, który potem będzie bezpłatnie wypożyczać osobom potrzebujących.

„Ekologia i działania społeczne zajmują ważne miejsce w działalności Galerii Przymorze. Przykładem naszego CSR-owego podejścia jest akcja ‘Rzeczoobieg’. Wspólnie z Fundacją EcoTextil chcemy pokazać, że można łączyć dbałość o naszą planetę z wzajemną troską o dobro innych ludzi. Zachęcamy do przynoszenia do Galerii Przymorze niepotrzebnych już przedmiotów z własnego otoczenia, których recykling przełoży się na realną pomoc osobom z niepełnosprawnościami” – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Galerii Przymorze.

 

Regulamin inicjatywy jest dostępny w Punkcie Obsługi Akcji, zlokalizowanym przy Zielonej Ścianie. Nie przegap okazji, aby wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne, jak i na życie osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji na stronie organizatora – https://galeriaprzymorze.pl/rzeczoobieg-w-galerii-przymorze-odbierz-upominek-pomoz-srodowisku-i-osobom-potrzebujacym/

Oprócz udziału w akcji, mieszkańcy Gdańska mogą także przekazywać zbędne rzeczy do specjalnie oznaczonego kontenera EcoTextil, który na stałe znajduje się na terenie Galerii Przymorze. Samodzielnie, o dowolnej porze, można wrzucić do niego niepotrzebne ubrania, obuwie, paski, torebki, zabawki i tekstylia.