Impreza już się odbyła

Imprezy

Dom Marynarza – wykład online dr. hab. Jacka Friedricha

InfoGdansk
30 marca, 2021
Zdjęcie: Dom Marynarza w Gdyni. Źródło: Muzeum Miasta Gdyni.

Czy wiesz, że budynek obecnego Domu Marynarza, przy alei Marszałka Piłsudskiego był niegdyś jedną z pereł modernizmu? Więcej na jego temat dowiesz się podczas wykładu online z cyklu „Perły – Dom Marynarza. Od modernizmu do socrealizmu”, który 29 kwietnia o godzinie 17:00 poprowadzi dr hab. Jacek Friedrich.

Wykład będzie niezwykłą szansą na prześledzenie procesu, jaki zaszedł od powstania w 1929 roku modernistycznego Domu Zdrojowego w Gdyni do jego przemiany w socrealistyczny budynek Domu Marynarza w roku 1952.

Jacek Friedrich – historyk sztuki, wieloletni dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, aktualnie dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem prof. Piotra Krakowskiego (UJ 1989), a rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. Romana Wapińskiego (UG 2000). Od 2000 r. adiunkt w Zakładzie (obecnie Instytucie) Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, wcześniej asystent w tej placówce, związany z nią od początku jej istnienia. Autor i redaktor ponad stu publikacji naukowych oraz kilku książek. Autor i współautor wystaw m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Muzeum Miasta Gdyni.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/dom-marynarza-wyklad-online-dr-hab-jacka-friedricha/

Każdy uczestnik otrzyma link do wykładu najpóźniej godzinę przed planowanym wydarzeniem.

Spotkanie rozpocznie się o czasie – punktualnie o godzinie 17:00. Zapraszamy na wykład 10 minut wcześniej . Od godziny 16:50 do 17:00 administrator spotkania będzie wpuszczać uczestników wykładu. Prosimy o wyciszenie mikrofonów i wyłączenie kamer. Wszelkie pytania prosimy zadawać na czacie. Po zakończonym wykładzie, rozpocznie się dyskusja, będzie to doskonały moment by zadawać dodatkowe pytania prowadzącemu.

Organizator nie wyraża zgody na nagrywanie i fotografowanie spotkania.

Źródło: Muzeum Miasta Gdyni.

INFORMACJE
Dom Marynarza – wykład online dr. hab. Jacka Friedricha
Czwartek, 29 kwietnia 2021 o 17:00;