Imprezy

Spotkanie z twórcami bursztynowej Arki Przymierza

InfoGdansk
27 listopada, 2023
Zdjęcie: Spotkanie z twórcami bursztynowej Arki Przymierza. Fot. Muzeum Gdańska.

Gośćmi nadchodzącego, dziesiątego spotkania Akademii Bursztynu będzie dwóch jubilerów i bursztynników, z znanych z telewizyjnego programu „Złoto Bałtyku”.

Artyści opowiedzą o swoich pasjach, przygodach podczas połowu bursztynu, codziennej pracy oraz przedpremierowo zaprezentują najnowsze wyroby i zdradzą bursztynowe plany na przyszłość. Już 30 listopada uczestnicy spotkania będą mogli otrzymać autograf na książce „Człowiek z Bursztynu”.

Akademia Bursztynu – spotkanie ze zdobywcą dwóch Rekordów Guinnessa

Przedostatnie w tym roku spotkanie Akademii Bursztynu uświetnią dwaj znani jubilerzy. Tomasza Ołdziejewskiego znamy nie tylko od strony zawodowej i medialnej, tj. ciekawych realizacji, czy też samodzielnego ustanowienia aż dwóch Rekordów Guinnessa w kategorii wyrobów z bursztynu, które można było śledzić w ramach popularnego na całym świecie programu Złoto Bałtyku.

Zobacz też – Tanie Hotele Gdańsk — zarezerwuj pobyt i poznaj to miasto

-Od lat Tomek współpracuje z Arturem Szyngwelskim i Emilią Łuźniak, z którymi między innymi wspólnie wykonał prezentowaną obecnie w Muzeum Bursztynu w Gdańsku bursztynową Arkę Przymierza – mówi Renata Adamowicz z Muzeum Gdańska, kierowniczka Muzeum Bursztynu. – Tomek i Artur są niezwykle sympatyczni i otwarci na innych ludzi, którzy do życia i pracy podchodzą dystansem oraz humorem. I właśnie takie też będzie nadchodzące spotkanie.

 

Tomasz Ołdziejewski – Człowiek z Bursztynu

Rozmowa z Tomaszem Ołdziejewskim i Arturem Szyngwelskim będzie miało formę otwartej, pełnej humoru i anegdot rozmowy, np. o roli i znaczeniu motocykli w połowie bursztynu. W dowolnym momencie każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie, a na koniec zobaczyć na własne oczy ciekawe projekty i dowiedzieć się kiedy i przy jakiej okazji ponownie będzie można spotkać bohaterów w Muzeum Gdańska oraz na ekranach telewizora.

Zobacz więcej – Bursztynowa Arka Przymierza w Muzeum Gdańska

Książkę Sylwii Winnik i Tomasza Ołdziejewskiego zatytułowaną „Człowiek z Bursztynu” będzie można tego dnia wziąć ze sobą w celu uzyskania autografu, albo na miejscu zakupić w sklepie Muzeum Bursztynu w cenie 44,90 złotych.

INFORMACJE
Akademia Bursztynu. Tomasz Ołdziejewski – Człowiek z bursztynu;
Muzeum Bursztynu;
ul. Wielkie Młyny 16,;
Wejście: ul. Wielkie Młyny 16, 80-849 Gdańsk;
30 listopada 2023, godz. 17.00;
wstęp wolny.