Imprezy

Promocja albumu „ORP Błyskawica. Wierny okręt”

InfoGdansk
19 września, 2022
Zdjęcie: Promocja albumu "ORP Błyskawica. Wierny okręt". Źródło: Muzeum Marynarki Wojennej.

26 września 2022 r. o godz. 12.00 w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się promocja albumu fotograficznego poświęconego losom legendarnej „Błyskawicy”. Wydarzenie połączono z otwarciem wystawy prac Oli Komudy.

Album ORP Błyskawica. Wierny Okręt – to pierwszy, dwujęzyczny (polsko-angielski) album fotograficzny o historii legendarnego polskiego niszczyciela. Jego autorami są pracownicy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni – dr Marcin Kłodziński, Wirginia Węglińska, Aleksander Gosk i Tomasz Miegoń. Na blisko 200 unikatowych zdjęciach przedstawiono dzieje okrętu od rozpoczęcia budowy po jego dzisiejszą służbę. Każdy z rozdziałów tej publikacji otwierają wyjątkowe prace artystki Oli Komudy, których oryginały zostaną udostępnione zwiedzającym w formie wystawy.

Publikacja ukazuje się przy wsparciu Biura Niepodległa, Totalizatora Sportowego (właściciela marki LOTTO) oraz Fundacji „O Dach dla Historii Marynarki Wojennej RP”.

Promocja książki i otwarcie wystawy odbędą się 26 września 2022 r. o godz. 12.00 w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Wstęp wolny!

W dniu promocji album „ORP Błyskawica. Wierny okręt” będzie można nabyć w promocyjnej cenie.