Impreza już się odbyła

Imprezy

Pożegnanie lata w Twierdzy Wisłoujście

InfoGdansk
24 września, 2018
Pożegnanie lata w Twierdzy Wisłoujście - źródło Muzeum Gdańska
Zdjęcie: Pożegnanie lata w Twierdzy Wisłoujście - źródło Muzeum Gdańska

W ostatnią niedzielę września, od godziny 10:00 do godz. 16:00 na zwiedzających czeka szereg atrakcji. Do Twierdzy Wisłoujście przybędą cztery lokalne grupy rekonstrukcji historycznych. Średniowieczne dzieje przybliżą Gdańska Rota Mieszczańska oraz Chorągiew Ziemi Gdańskiej, okres XVII w. – Kompania Kaperska oraz Garnizon Gdańsk, który przygotował program dla XVIII-XIX w.

Wiedzę będzie można uzupełnić dzięki przewodnikom. O historii fortyfikacji będzie można się dowiedzieć w wybranych punktach np. na wieży, bądź w kazamatach bastionów, czy na dziedzińcu fortu.

Ciekawe pożegnanie sezonu letniego w gdańskiej Twierdzy Wisłoujście

– Każdy kto przyjdzie na pożegnanie lata do Twierdzy Wisłoujście będzie mógł zobaczyć wziąć udział w kursie artyleryjskim oraz warsztatach z zakresu umiejętności żeglarskich. Odbędą się także pokazy musztry, w których będzie można wziąć aktywny udział. Rekonstruktorzy pokażą także modę damską oraz męską, a także zaprezentują XVII-wieczną muzykę. Dowiemy się także o średniowiecznej pracy szewca oraz zobaczymy pokazy walk rycerskich. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na bieżąco. Podczas 1,5 godzinnej wizyty zdążymy wziąć udział we wszystkich z nich, a także ogrzać się przy ognisku – mówi Maciej Flis.

Przy ognisku, zgodnie z tradycją, będzie można przygotować własny prowiant, albo zakupić u operatora obsługującego muzealną kasę.

Do Twierdzy przez Wisłę. Także z rowerem!

Podobnie, jak w majówkę i Noc Muzeów będzie kursował pomiędzy przystankami tramwaju wodnego: „Twierdza Wisłoujście” oraz „Nabrzeże Zbożowe” w Nowym Porcie. Do przystani dotrzemy dzięki komunikacji miejskich oraz na rowerach.
– Żaglowiec Baltic Star odpływać będzie co 30 min z przystanków tramwaju wodnego Nowy Port (nabrzeże zbożowe) – Twierdza Wisłoujście, w przypadku większej ilości chętnych niż miejsc na pokładzie kursy odbywać się ze zwiększoną częstotliwością – dodaje Maciej Flis.

Zobacz też – Jaki program do gabinetu fizjoterapii wybrać?

INFORMACJE
Pożegnanie lata w Twierdzy Wisłoujście
oddział Muzeum Gdańska, ul. Stara Twierdza 1, 80-551 Gdańsk
30 września 2018 r. (niedziela), godz. 10:00-16:00 (15:30 zamknięcie kasy)
Wstęp: 15 zł normalny, 7 zł ulgowy, 35 zł bilet rodzinny, 14 zł normalny grupowy, 6 zł ulgowy grupowy