Rozmaitości

Jaki program do gabinetu fizjoterapii wybrać?

InfoGdansk
1 lutego, 2023

Jeśli jesteś fizjoterapeutą_tką i prowadzisz swój gabinet, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest prowadzenie poprawnej dokumentacji medycznej, dotrzymywanie niezbędnych terminów oraz kontakt z pacjentem. Nieważne, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy zatrudniasz pracowników – program dedykowany gabinetom fizjoterapii ułatwi Ci prowadzenie biznesu i zwiększy jakość świadczonych przez Ciebie usług.
Przeczytaj poniższy artykuł i dokonaj świadomego, najlepszego wyboru dla swojego biznesu.

Czym powinien charakteryzować się dobry program przeznaczony dla gabinetów fizjoterapii?

Branża zdrowotna wymaga specjalnego traktowania, ponieważ masz styczność z wrażliwymi danymi pacjentów. Nie ma tutaj drogi na skróty i program, który będzie wspomagał Twoją pracę w gabinecie, powinien być w stu procentach bezpieczny oraz spełniać wszelkie normy prawne. Jakiekolwiek ustępstwa w tej kwestii mogą sprowadzić na Ciebie poważne problemy.

Ponadto program powinien ułatwiać Twoją pracę i oszczędzać Twój czas, który wcześniej poświęcony był na papierkową robotę. Odpowiednio dobrany produkt sprawi, że wszystkie niezbędne informacje będą przechowywane w jednym miejscu.
Nie musisz bać się o ochronę danych osobowych swoich pacjentów, ponieważ najlepsze programy spełniają wszystkie wymogi RODO.

Jakie funkcje powinien mieć najlepszy program do gabinetu fizjoterapii

 • Intuicyjna obsługa i przejrzysty interfejs.
 • Możliwość uzupełniania dokumentacji medycznej.
 • Prosty kalendarz wizyt.
 • Dyktowanie głosem.
 • Własne szablony badań i testów.
 • Dostęp do słownika ICD-9, ICD-10, a także ICF.
 • Możliwość zainstalowania programu na wielu urządzeniach m.in.: laptopie, tablecie, smartfonie i komputerze stacjonarnym.
 • Automatyczne wysyłanie pacjentom przypomnień o nadchodzących wizytach.

Czy programy dla gabinetów fizjoterapii są drogie?

Wielu fizjoterapeutów, zwłaszcza na początku swojej kariery, ściśle planuje swój budżet. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w program do gabinetu podnosi prestiż placówki, a samemu fizjoterapeucie ułatwia pracę.
Ile byłbyś/byłabyś w stanie zapłacić komuś za prowadzenie żmudnej, papierkowej pracy? Jak wyceniasz swój wolny czas, który udało Ci się zaoszczędzić, bo Twoje obowiązki zostały wykonane szybciej?
Inwestując w aplikację do gabinetów fizjoterapii, np. RSQ Physio, ułatwienie pracy będzie Cię kosztować naprawdę niewiele. Nie jesteś przekonany_a? Wiele programów dedykowanych gabinetom fizjoterapii umożliwia bezpłatny okres testowania. W przypadku RSQ Physio masz na to aż 30 dni. Jest to odpowiednia ilość czasu, aby przetestować wszystkie funkcje programu. Dodatkowo w tym okresie otrzymujesz w pełni darmowe szkolenie z całej aplikacji.

RSQ Physio – pozwól ułatwić swoją pracę

Czym RSQ Physio zwrócił naszą uwagę? Jest to jedyny tego typu program, który ma funkcję dyktowania dokumentacji. Na czym to polega?
Aplikacja rozpozna Twój głos i treść tego, co mówisz. Następnie pojawi się to w odpowiedniej rubryce w dokumentacji medycznej pacjenta. Nie dość, że zaoszczędzisz swój czas, to jeszcze inni medycy bez problemu odczytają np. Twoje zalecenia dla chorego. W programie dostępne są również dedykowane szablony dla badań pacjenta.
Dodatkowo twórcy tego programu na bieżąco monitorują wszelkie zmiany prawne, które są istotne dla prowadzenia gabinetu fizjoterapii i aktualizują swój produkt. Nie musisz już obawiać się, że coś umknie Twojej uwadze i ściągniesz na siebie problemy. Cały program do dokumentacji medycznej fizjoterapeuty zabezpiecza także wrażliwe dane pacjentów, dzięki spełnieniu wszystkich wymagań RODO przeznaczonych dla europejskich dostawców usług zdrowotnych.
Ponadto produkt ten zawiera wszystkie niezbędne funkcje, a więc bez problemu:

 • będziesz zarządzał_a wizytami w swoim gabinecie – masz również możliwość ustawienia cyklicznych spotkań;
 • w jednym miejscu przechowasz pełną dokumentację medyczną;
 • będziesz miał_a dostęp do słownika kodów ICD-9, ICD-10 oraz ICF;
 • program RSQ Physio wyślę Twoim pacjentom SMS-a przypominającego na 24 godziny przed wizytą.

Wiemy, że prowadzenie swojego gabinetu fizjoterapii nie jest łatwym zadaniem. Zachęcamy Cię do zapoznania się z RSQ Physio i wypróbowania aplikacji.

Partner.