Rozmaitości

Piknik w stylu EKO – jak się do niego przygotować?

InfoGdansk
28 czerwca, 2022

Mamy już kalendarzowe i astronomiczne lato, a co za tym idzie – nastał czas wycieczek i pikników. Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzanie czasu z rodziną na łonie natury. Czy da się to pogodzić z dbałością o środowisko naturalne? Oczywiście, że tak! Co więcej – takie wycieczki na łono natury to doskonała okazja, by wpoić dzieciom prawidłowe nawyki.

Kupujesz sztućce jednorazowe? Wybierz sztućce drewniane

Na piknik, biwak czy wycieczkę zabieramy najczęściej sztućce jednorazowe, ponieważ jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Na szczęście producenci pomyśleli o naszej planecie i mają w swojej ofercie ekologiczne drewniane sztućce. Jeśli przywiązujesz dużą wagę do dbania o środowisko naturalne, to z pewnością wybierzesz jednorazowe sztućce drewniane.

Są one wykonane z biokompozytowego włókna drzewnego. Zastosowane surowce pochodzą ze zrównoważonych plantacji. Co najistotniejsze – takie sztućce jednorazowe mają do 80% niższy ślad węglowy niż te wykonane z plastiku.

Jeśli naczynia, to tylko papierowe

Sztućce to nie wszystko. Podczas pikniku potrzebujesz także naczyń oraz tacek (https://www.opakowanianawynos.pl/322-tacki-papierowe). Dla miłośników ekologii producenci przygotowali naczynia papierowe. Do wyboru masz różne rozmiary talerzyków: zarówno małe, jak i duże czy głębokie (na przykład do zupy).

Za pomocą papierowych naczyń można skomponować całą zastawę, która posłuży podczas grilla, na pikniku czy w czasie przyjęcia na świeżym powietrzu. Takie naczynia są lekkie i łatwo je przetransportować. Z kolei po użyciu możesz je z czystym sumieniem wyrzucić do kosza, a jeżeli go nie ma – zabrać ze sobą, by wyrzucić w domu.

Papierowe kubeczki do napojów

Dopełnieniem piknikowego ekwipunku będą papierowe kubeczki do napojów. Najlepiej unikać również kupowania plastikowych butelek; alternatywą są butelki wielorazowe z filtrem albo termosy na ciepłe napoje. Kubeczki wykonane są oczywiście z nieprzemakalnego papieru, a ponadto nadają się do serwowania zarówno zimnych, jak i ciepłych napojów. Możesz więc nalać do nich wody lub skosztować ciepłej kawy podczas pikniku.

Podsumowując; piknik to doskonała okazja, by zadbać o dobro naszej planety. Bez problemu można dziś skomponować piknikowy ekwipunek zgodnie z zasadami bio i eko. Producenci starają się dostosować ofertę sklepu internetowego tak, by można było znaleźć ekologiczne rozwiązania. Warto zamówić większą ilość naczyń i sztućców – tak, by mieć je zawsze pod ręką, gdy przyjdzie nam ochota na wycieczkę. Pamiętaj również o tym, by zawsze pozostawić miejsce biesiadowania w takim stanie, w jakim je zastałeś. Jeśli natomiast dostrzeżesz kilka śmieci, to warto przysłużyć się naturze i wyrzucić je do kosza wraz ze swoimi. Miłego piknikowania!