Rozmaitości

Piankolina – doskonały pomysł na świąteczny prezent

InfoGdansk
18 grudnia, 2022

Szukasz świątecznego prezentu dla swojej pociechy, który zapewni jej niekończącą się zabawę? W tym roku chcesz postawić na coś, co będzie wspierało rozwój Twojego dziecka? W takim razie zapoznaj się z naszą propozycją, jaką jest piankolina. Co to za produkt i do czego służy? Odpowiedzi znajdziesz tuż poniżej.

Czym jest piankolina?

Piankolina jest masą plastyczną, która składa się z niewielkich kuleczek. Jest miękka, niezwykle przyjemna w dotyku oraz lekka – z tego też powodu polecana jest nawet dla maluchów z nadwrażliwością dotykową. Z pozoru wygląda jak plastelina, jednak w przeciwieństwie do niej nie klei się i nie brudzi rąk. Przy odrobinie cierpliwości, po skończonej zabawie można rozdzielić poszczególne kolory i użyć ich ponownie. Piankolina niesie ze sobą niemal nieograniczone możliwości zabawy, jest to zatem produkt, który nie pozwoli Twojemu dziecku na nudę.

Do czego służy piankolina?

Już wiesz, co charakteryzuje piankolinę i sprawia, że jest tak wyjątkowa. Nie wiesz jednak, jak Twoje dziecko może ją wykorzystać do zabawy? Możliwości jest wiele. Dzięki temu, że jest miękka i plastyczna, Twoja pociecha może ugniatać ją palcami, lepić z niej figurki, wałkować, wyklejać nią obrazki, rozgniatać, a nawet budować zamki. To jednak nie wszystko!

Właściwości tej masy sprawiają, że piankolina jest niezwykle rozciągliwa. Dużą frajdę przyniesie więc rozciąganie jej jak gumy do żucia. Zagniatanie masy powoduje tworzenie się niewielkich pęcherzyków powietrza, które po naciśnięciu strzelają jak folia bąbelkowa. Samo wałkowanie czy rozcieranie piankoliny to świetne ćwiczenie dla małych rączek, uwielbiane przez najmłodszych.

Gdzie kupisz piankolinę?

Mimo że piankolina jest dość nowym produktem, bez trudu znajdziesz go w większości dobrze wyposażonych sklepów papierniczych. Masę tę kupisz także w niektórych sklepach internetowych, m.in. w kategorii e-sklepu Zobacz Jak Tanio zobaczjaktanio.pl/pl/c/Piankolina. Spraw mnóstwo radości swojemu dziecku i już teraz dokonaj zakupu świetnego produktu, który zajmie je na długie godziny.