Rozmaitości

Bateria łazienkowa – jak dopasować ją do stylu wnętrza

InfoGdansk
15 września, 2021

W łazience, podobnie jak w każdym innym pomieszczeniu, wygląd detali w ogromnym stopniu przekłada się na charakter wnętrza. Za ich pomocą można skutecznie podkreślić dominujący styl. Bateria łazienkowa to zdecydowanie jeden z tych elementów, który zwraca na siebie uwagę, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad jej wyborem.

Obecnie na rynku dostępny jest spory wybór tego typu produktów, dzięki czemu każda osoba może znaleźć wersję, która najbardziej odpowiada jej wizji aranżacyjnej.

Łazienki w stylu loftowym i industrialnym

Ich cechą charakterystyczną jest pewnego rodzaju surowość i oszczędność kolorów. Dominujące barwy to biel, czerń oraz szarości. Mogą one zostać przełamane mocniejszymi akcentami, które jednak powinny pojawić się raczej w ograniczonym zakresie. W kontekście wykończeń, świetnym wyborem jest beton architektoniczny lub imitujące go płytki.

Jaka bateria łazienkowa będzie dobrą opcją? Znakomity efekt uzyskamy decydując się na wersję w kolorze czarnym. W ten sposób uzyskamy ciekawy kontrast między jasnymi płytkami a armaturą. Można zdecydować się na matowe wykończenie i kwadratowy lub prostokątny kształt. Dzięki temu, bateria będzie prezentować się bardziej surowo i znakomicie komponować z industrialną lub loftową stylistyką.

Łazienki w stylu glamour

Wyrafinowane i z nutką luksusu – tak w skrócie można opisać wnętrza urządzone w duchu glamour. Tego typu łazienka jest pełna blasku, przepychu oraz lśniących elementów. Kolorem, który znakomicie sprawdza się w tego typu aranżacjach jest złoty. Może on pojawić się zarówno na lampach, dodatkach, jak i armaturze.

Złota bateria łazienkowa będzie prezentować się elegancko, przykuwając uwagę i wspaniale podkreślając charakter wnętrza. Z drugiej strony, nie będzie wywoływać wrażenia nadmiernego blichtru. Doskonałym sposobem na przełamanie strojnego efektu jest wybór baterii o geometrycznych kształtach. Podkreślają one nowoczesny styl armatury i stanowią pośrednie rozwiązanie dla osób, które stawiają przede wszystkim na umiar.

Łazienki w stylu minimalistycznym

Prostota i funkcjonalność – to dwie najważniejsze cechy, typowe dla pomieszczeń zaaranżowanych w duchu minimalizmu. Główną zasadą jest to, aby nie przeładować łazienki niepotrzebnymi dodatkami. W ten sposób zyskujemy wrażenie większej przestrzeni, z której można korzystać w pełni komfortowo. Kolejną ważną cechą jest wykorzystanie geometrycznych kształtów. Można znaleźć je nie tylko w meblach, ale również w armaturze.

Jaka bateria łazienkowa będzie najlepsza? W tym przypadku warto postawić na klasyczne wersje o srebrnym wykończeniu. Z uwagi na fakt, że w minimalistycznych łazienkach na widoku powinny znaleźć się wyłącznie najbardziej potrzebne rzeczy, najlepiej sprawdzają się podtynkowe zestawy baterii. Dzięki temu, wnętrze wygląda na bardziej uporządkowane i nowoczesne. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, geometryczne kształty powinny dotyczyć również innych elementów wyposażenia. Analogicznie – gdy postawimy na armaturę o opływowych kształtach, wybieramy także tak wykonaną kabinę, umywalkę i WC.