Rozmaitości

Najciekawsze plaże w Trójmieście i okolicach – gdzie się wybrać?

InfoGdansk
19 kwietnia, 2024
Najciekawsze plaże w Trójmieście i okolicach

Trójmiasto to jeden z najbardziej rozchwytywanych regionów, gdzie w okresie letnim nie brakuje turystów, którzy chętnie wypoczywają na tutejszych plażach. Największe ilości osób można zauważyć na przełomie lipca i sierpnia, kiedy ma się do czynienia z Jarmarkiem Dominikańskim. Niezależnie jednak od okresu, kiedy się tutaj przyjeżdża, warto poznać najciekawsze plaże. Gdzie dokładnie warto się wybrać?

Wizyta w Gdańsku i w Sopocie

Mając na sobie klapki damskie Crocs, można wybrać się do Jelitkowa. Dlaczego jest to tak ważny punkt? Ponieważ to właśnie ta plaża znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Leżąc po jednej stronie plaży, można stwierdzić, że „jestem w Gdańsku”. Z drugiej strony „jestem w Sopocie”. Fajna ciekawostka dla osób lubiących zwiedzać i bywać. Cała plaża jest dobrze skomunikowana. Tzn. można tu dojechać nie tylko samochodem, ale także tramwajami i autobusami. Jelitkowo może pochwalić się także doskonałą infrastrukturą.

Gdańskie Stogi

Klapki damskie Birkenstock będzie można wykorzystać na Stogach. Świetne miejsce, gdzie także można bez problemu dojechać tramwajem. Szczególnie jeżeli chodzi o gdańską starówkę i Dworzec PKP. Jeżeli ktoś przyjeżdża do Gdańska, to pod dworcem może znaleźć tramwaj wiozący na tą nowoczesną plażę. Dlaczego nowoczesną? Bo jest to jedno z niewielu miejsc, które może pochwalić się własnym monitoringiem, ochroną, wyremontowanymi prysznicami, toaletami i dostępem do bezpłatnej sieci bezprzewodowej.

Brzeźno niedaleko portu wita

Przyznać trzeba, że podium należy do plaż, które można znaleźć na terenie Gdańska. Miasto jest pod tym względem doskonale przygotowane. Brzeźno to kolejne urokliwe miejsce, które w okresie letnim może pochwalić się tym, że w całości jest strzeżone. Sandały dla dziewczynki Crocs idealnie nadadzą się na piasek i na spacer wzdłuż brzegu.

Klapki damskie Birkenstock

Dziewczynki będą mogły je ze spokojem zdjąć, jeżeli tylko rodzice zgodzą się na wodne harce. W pobliżu można znaleźć Dom Zdrojowy, pętlę tramwajową, a także port. Jeżeli tylko ktoś będzie miał ochotę, może urządzić sobie spacer do tego miejsca, skąd można podziwiać, jak słynny Polferis wypływa w morze. Z Brzeźna jest to także doskonale widoczne.

Wyspa Sobieszewska

Nadal Gdańsk i wyjątkowa wyspa, gdzie wcale nie trzeba na szczęście płynąć. Wyspa jest połączona z lądem, więc można się tutaj dostać samochodem, ale także komunikacją miejską. Sobieszewo znajduje się nieco dalej od centrum miasta, dlatego człowiek może się poczuć tak, jakby znajdował się na odludziu. Doskonale się składa, ponieważ tutaj ma się do czynienia z naturą w najlepszej postaci. Czyste powietrze, śpiew ptaków i piękne plaże, gdzie nie trzeba przejmować się ogromną ilością turystów. Można tutaj poszukać dla siebie pola namiotowego i kempingowego, jeżeli ktoś chciałby znaleźć budżetową opcję na wyjazd.

Może w Gdyni i w Sopocie nie ma tak pięknych plaż. Co jednak nie oznacza tego, żeby ich nie poznać. Tym bardziej że znajdują się one blisko Gdańska.

Artykuł sponsorowany.