Imprezy

Mecz Polska-Francja w Ergo Arenie

InfoGdansk
4 marca, 2023

Już za kilka dni polscy piłkarze ręczni wznowią walkę o finałową fazę przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Impreza zostanie rozegrana w Niemczech, po odliczeniu drużyn z gwarantowanym startem (ekip gospodarza i medalistów ostatnich EHF EURO 2022) do obsadzenia zostaje dwadzieścia miejsc. Tytułu mistrza Europy w piłce ręcznej broni reprezentacja Szwecji.

Mecz Polska-Francja w Ergo Arenie

Łatwo nie będzie. Przeciwko naszym reprezentantom wystąpi utytułowana i naszpikowana gwiazdami reprezentacja Francji. W zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata Francuzi zajęli drugie miejsce, a na ostatniej olimpiadzie Tricolores zdobyli złoty medal. Zatem przyjdzie zmierzyć się z aktualnym wicemistrzem świata i mistrzem olimpijskim.

Na parkiet Ergo Areny wybiegną legendy francuskiej i światowej piłki ręcznej, a także najwybitniejsi zawodnicy szczypiorniaka. Wśród nich bracia Karabatić, Dika Mem, Nedim Remili czy Dylan Nahi.

Uwaga! Z okazji Dnia Kobiet wszystkie Panie będą mogły kupić wejściówkę na mecz w kwocie 1 zł.

Mecz Polska-Francja w piłce ręcznej – wielkie wyzwanie

O awans do przyszłorocznych mistrzostw walczą 32 drużyny rozdzielone na 8 grup. Polska trafiła do grupy ósmej i o punkty zmagać się będzie z Francją, Łotwą i reprezentacją Włoch. Dwa pierwsze mecze przeciwko piłkarzom łotewskim i włoskim zostały ze sporą przewagą wygrane. Do etapu finałowego awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z miejsc trzecich.

Francja wydaje się być poza zasięgiem, zwłaszcza że dyspozycja biało-czerwonych będzie wielką niewiadomą.

Udział polskich szczypiornistów w tegorocznych Mistrzostwach Świata przyniósł spore rozczarowanie, bo chyba nawet pesymiści liczyli na więcej niż odległe 15 miejsce. Pierwszy mecz tej imprezy biało-czerwoni rozegrali przeciwko Francji, po zaciekłym i porywającym boju polska drużyna przegrała 24-26. Potem przyszła porażka ze Słowenią, w której oprócz wyniku zaskoczyła taktyczna bezradność biało-czerwonych. W kolejnych spotkaniach przełomu nie było, stąd zmiana trenera po zakończeniu mistrzowskiej imprezy. Ze stanowiskiem pożegnał się Patryk Rombel, jego miejsce zajął Bartosz Jurecki.

Zatem znowu przeciwko Francji. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

INFORMACJE
Mecz Polska-Francja w Ergo Arenie;
Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej;
Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk
Data: 8 marca 2023, godz. 18.00