Impreza już się odbyła

Imprezy

Andrea Bocelli w Gdańsku

InfoGdansk
21 listopada, 2022

Tylko kilka dni dzieli nas od muzycznego święta, w najbliższą sobotę w hali Ergo Arena wystąpi Andrea Bocelli, którego śpiew elektryzuje miłośników muzyki z całego świata. Występ włoskiego tenora odbędzie się w ramach światowej trasy koncertowej promującej BELIEVE – najnowszy album wybitnego artysty.

Andrea Bocelli – koncert w Ergo Arenie

W przestronnym wnętrzu Ergo Areny artysta wystąpi z orkiestrą, chórem oraz zaproszonymi gośćmi. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Francesca Maionchi, wokalistka RED, skrzypaczka Anatasiya Petryshak czy syn artysty Matteo Bocelli.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ergo Arena;
Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk
Data: 26 listopada 2022 r.
Otwarcie bram: 17:00, 2 godziny przed rozpoczęciem
Czas trwania: 100 minut
Przerwy: 20 minut
Bezpłatny wstęp dla dzieci: nie

Komunikaty Ergo Arena

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja Ergo Areny pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM.

Przyjeżdżających do Ergo Areny samochodem informujemy, że ten koncert zaliczany jest do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół Ergo Areny, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem. Parking dedykowany gościom Ergo Areny zaznaczony jest na mapce.

Zobacz też – Zwiedzanie Ergo Areny

Parkujących zachęcamy do korzystania z aplikacji ePark, która umożliwia szybką i sprawną realizację płatności za parking z auta.

Z kancelarii prawnej na sale koncertowe

Niewiele zapowiadało tak niezwykłego formatu dorobek i karierę. Andrea Bocelli w wieku 12 lat całkowicie stracił wzrok, a u progu dorosłego życia pracował jako asystent w… kancelarii prawnej. Z tego zajęcia po roku zrezygnował i całkowicie poświęcił się śpiewaniu, artystyczna pasja przysporzyła młodzieńcowi sił i wyraźnie zarysowanych kierunków działania.

Początki były skromne, młody Andrea Bocelli śpiewał w barach, potem w niższej rangi konkursach muzycznych. Przełom nastąpił w 1993 roku, gdy u boku Zucchero zaśpiewał utwór „Miserere”, czym pokazał się na wymagającym rynku muzycznym.

Rok później Andrea Bocelli wygrał 44. Festiwal Piosenki Włoskiej, potem nastąpiła długa seria wspaniałych sukcesów.

Do historii muzyki przeszedł utwór „Time To Say Goodbye” zaśpiewany w duecie z Sarah Brightman. Włoski artysta wystąpił w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie: La Scala, Metropolitan Opera, Carnegie Hall, Wiener Staatsoper oraz w miejscach doskonale kojarzonych, chociaż wcale nie tak oczywistych: na wieży Eiffla, czy też u stóp Statuy Wolności.

Występy włoskiego śpiewaka uświetniały ceremonie otwarcia Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Andrea Bocelli cztery razy zdobył nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej. Włoski artysta zagościł też w Księdze Rekordów Guinessa, bo jego album „Sacred Arias” zajmował trzy pierwsze pozycje na amerykańskich listach przebojów Classical Albums.

Artysta wydał 17 albumów, które sprzedały się w ilości 90 mln egzemplarzy.