Rozmaitości

Loty z Gdańska do Włoch za mniej niż 200 zł. Dokąd warto się wybrać?

InfoGdansk
5 kwietnia, 2023

Włochy to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród gdańskich turystów. I nie ma czemu się dziwić – bogactwo atrakcji dostępnych na Półwyspie Apenińskim sprawia, że nie sposób się tu nudzić. Warto się wybrać do tego kraju na krótki lub dłuższy urlop z wielu względów, a jednym z nich jest dostępność tanich połączeń lotniczych realizowanych z gdańskiego lotniska.

Rzym

Na pierwszy ogień wybór najbardziej oczywisty – Rzym. Trudno o bardziej włoskie miasto niż stolica, która jak soczewce odbija wszystkie najważniejsze atrakcje kraju. Należą do nich m.in. starożytne mury i pozostałości po antycznych budowlach będące niemymi świadkami trwającej od ponad 2000 lat historii tego wyjątkowego miasta. Wśród najbardziej znanych starożytnych budowli zlokalizowanych w Rzymie można wymienić m.in. Amfiteatr, Panteon, Forum Romanum czy Łuk Tytusa.

Nie sposób wymienić choćby niewielką część zabytków stolicy Włoch – jest ich tyle, że nawet kilka tygodni pobytu mieście nie starczyłoby na dokładne zwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc. Dlatego warto po prostu przespacerować się tutejszymi uliczkami i podziwiać niepowtarzalną architekturę Wiecznego Miasta. Osobny artykuł można by poświęcić samemu Watykanowi, który jest zlokalizowany w obrębie Rzymu, choć formalnie stanowi odrębne państwo.

Wybierając się do Włoch, możesz posługiwać się dowodem osobistym – paszport nie jest wymagany. Jeżeli natomiast chcesz poczytać na temat jego terminu, zapoznaj się z artykułem pod tym adresem: https://paszporty.com.pl/termin-waznosci-paszportu/.

Wenecja

Położona na dziesiątkach wysp i poprzecinana licznymi kanałami Wenecja to wraz z Rzymem najchętniej odwiedzane przez turystów z całego świata włoskie miasto. Z Gdańska można się tu dostać samolotami linii Ryanair, które kursują na dwa lotniska obsługujące tę niezwykłą miejscowość. Podobnie stolica, Wenecja kusi wyjątkową architekturą i niesamowitą atmosferą. Nie sposób się tu nudzić, a widoki setek zabytków, ciasnych uliczek i pływających gondol pozostają w pamięci do końca życia.

Neapol

Mniejszą popularnością wśród turystów cieszy się Neapol, ale i tak warto tu zawitać, korzystając z kursujących z Gdańska samolotów linii Ryanair. Zamek, pałac królewski, znajdujący się nieopodal wulkan Wezuwiusz, miejscowa katedra czy katakumby są wyjątkowo interesującymi miejscami. Będąc w Neapolu, nie sposób nie spróbować jedynej oryginalnej pizzy neapolitańskiej. Pamiętaj, że jeśli istnieje taka konieczność, możesz tu przylecieć z psem, o ile został mu wyrobiony paszport – więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://paszporty.com.pl/paszport-dla-psa/.

Piza

Krzywa Wieża i znajdująca się tuż obok niej katedra to główne zabytki miasta. W Pizie wystarczy spędzić kilka godzin, jednak może być ona doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania Toskanii, która należy do najpiękniejszych regionów nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie.

Bergamo

To niewielka, ale urokliwa miejscowość, w której można spędzić cały dzień, przechadzając się zabytkowymi uliczkami. Co później? Tak jak Piza jest punktem wypadowym do zwiedzania Toskanii, tak Bergamo może służyć jako miejsce, z którego rozpoczyna się wycieczka po Lombardii.

Verona

Podczas gdy do wszystkich wymienionych do tej pory miast można się dostać z gdańskiego lotniska samolotami Ryanair, do Verony ze stolicy Pomorza kursują maszyny Wizzair. Rzymski amfiteatr i wąskie uliczki oraz bliskość Alp to jedne z najważniejszych atrakcji Verony. Przed wylotem zachęcamy do zapoznania się z niezbędnymi formalnościami, które są opisane w serwisie paszporty.com.pl.

Materiał zewnętrzny.