Informacje

Gdańskie lotnisko bazą dla Enter Air. Nowy przewoźnik rusza od kwietnia

InfoGdansk
29 marca, 2023

Od początku kwietnia lotnisko w Gdańsku stanie się kolejną bazą dla największego prywatnego przewoźnika lotniczego w Polsce – linii Enter Air. Co to oznacza dla pasażerów i samego portu?

Enter Air rozwija działalność

Gdańskie lotnisko będzie piątą bazą krajowego przewoźnika, który od lat operuje z warszawskiego Okęcia, Wrocławia, Poznania i Katowic. Zgodnie z informacjami podawanymi przez zarząd przedsiębiorstwa, rozszerzenie działalności o port lotniczy im. Lecha Wałęsy jest odpowiedzią na zainteresowanie rynkowe świadczonymi przez nie usługami. Firma założona w 2009 r. realizuje połączenia czarterowe w ramach współpracy z biurami podróży, przewożąc urlopowiczów do najpopularniejszych wśród Polaków krajów wakacyjnych, takich jak Włochy, Grecja, Turcja, Tunezja, Hiszpania, Tanzania czy Meksyk – wyjeżdżając do tego ostatniego państwa, warto wykupić ubezpieczenie do Meksyku.

Enter Air rozpocznie działalność na gdańskim lotnisku wraz z początkiem kwietnia, kiedy to pierwsza wykorzystywana przez nią maszyna znajdzie się na jego płycie. Obecnie nie wiadomo jeszcze, ile samolotów będzie operować z portu w Rębiechowie – pewne jest, że ich liczba będzie się zmieniać w zależności od sezonu i zapotrzebowania rynkowego. Przewoźnik podkreśla, że stara się rotować obecnością swoich maszyn na polskich lotniskach, tak aby zapewnić jak najwyższą efektywność operacyjną.

Linia lotnicza Enter Air jest określana jako największy podmiot w swojej branży. Na polskim rynku prywatnych przewoźników zajmuje dominującą pozycję od kilka lat, każdego roku obsługując miliony turystów, z czego większość w sezonie wakacyjnym. Firma współpracuje z biurami podróży i działa w sposób elastyczny, latając tam, dokąd Polacy chcą się wybrać na zorganizowany urlop. Jeżeli i Ty lecisz w daleką podróż, pamiętaj, żeby wykupić ubezpieczenie na Kubę, do Tajlandii, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy jakiegokolwiek inne kraju położonego w dużej odległości od Polski.

Z Gdańska w świat samolotami Enter Air

O skali działalności Enter Air świadczy fakt, że samoloty tego przewoźnika docierają do ok. 30 krajów na całym świecie. Firma obsługuje łącznie ok. 250 lotnisk na różnych kontynentach, a bazy operacyjne marki znajdują się nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach, a konkretnie w stolicy Francji – Paryżu – oraz niemieckim Frankfurcie. Czasowo samoloty Enter Air są bazowane także w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Polski prywatny przewoźnik lotniczy obsługuje największe biura podróży o międzynarodowym zasięgu, które świadczą usługi również dla krajowych turystów. Chodzi o wiodących touroperatorów na polskim rynku, takich jak Itaka, TUI czy Rainbow Tours. Wśród najbardziej egzotycznych połączeń realizowanych przez Enter Air można wymienić loty na Wyspy Zielonego Przylądka i do Kenii. Z kolei w Europie mocno rośnie popyt na podróże do Gruzji – jeżeli również Ty planujesz odwiedzić kaukaski kraj, przed wylotem zapoznaj się z poradnikiem dostępnym na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/jaka-jest-najlepsza-polisa-turystyczna-do-gruzji.

Enter Air wejdzie na lotnisko w Gdańsku na początku kwietnia, dlatego od początku marca trwa rekrutacja osób gotowych do pracy w porcie im. Lecha Wałęsy. Firma podkreśla, że poszukuje kandydatów przede wszystkim wśród osób z lokalnej społeczności. Jak przewoźnik poradzi sobie z obecnością w stolicy Trójmiasta? Czas pokaże, jednak doświadczenie każe przewidywać udaną działalność.

Materiał zewnętrzny.